Taksometru kompānijas SIA BalticTaxi īpašnieku struktūra mainījusies, jo agrākais airBaltic privātais akcionārs - Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) - pēc Baltic Taxi pamatkapitāla palielināšanas nav veicis savas daļas apmaksu līgumā noteiktajā termiņā, atklāj Baltic Taxi valdes loceklis Jānis Naglis.

Pagājušajā gadā BalticTaxi dalībnieku kopsapulce pieņēma lēmumu par pamatkapitāla palielināšanu līdz 100 000 latu jeb 100 000 kapitāldaļu. Uz 90% šo daļu pieteicās BAS. Tomēr BAS līdz līgumā noteiktajam termiņam - šā gada 2. janvārim - neveica šo daļu apmaksu. Tādēļ spēkā stājusies Komerclikumā noteiktā procedūra, kad pati SIA pārņem savas daļas un meklē jaunu dalībnieku, kas iesniegs valdei pieteikumu uz daļām.

Tam sekos dalībnieku sapulces lēmums un jaunā daļu īpašnieka reģistrācija dalībnieku reģistrā, kā arī Uzņēmuma reģistra informēšana un daļu apmaksa.

Naglis norāda, ka patlaban ir vairāki interesenti, kuri vērtē uzņēmuma rādītājus un nākotnes biznesa plānus, lai pieņemtu izsvērtu lēmumu par daļu iegādi.

Kā ziņots, BAS samazinājis līdzdalību Baltic Taxi no 97% līdz 7%, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA Lursoft dati.

Tagad 90% akciju reģistrētas uz pašas SIA Baltic Taxi vārda, savukārt uzņēmējam Jānim Naglim, tāpat kā iepriekš, pieder 3% kapitāldaļu.

Lursoft dati liecina, ka BAS kļuva par Baltic Taxi līdzīpašnieku 2010.gada martā, ieguldot naudu kompānijā un iegūstot 70% tās daļu. Tādējādi Nagļa dalība firmā samazinājās no iepriekšējiem 100% līdz 30%. Nagļa dalība kompānijā mazinājās līdz 3% pēc tam, kad BAS pērn rudenī palielināja savus ieguldījumus kompānijā un arī savu līdzdalību līdz 97%, iepriekš rakstīja portāls Delfi.

Sākotnēji uzņēmums darbojās Rīgā un Mārupes novadā, tad apgūta Jūrmala, bet tagad pakalpojumi tiek sniegti arī Valmierā.

BalticTaxi autoparkā ir 126 automašīnas, uzņēmumā strādā vairāk nekā 350 darbinieki.

Jau ziņots, ka Rīgas rajona tiesa šonedēļ ierosinājusi SIA Baltijas aviācijas sistēmas maksātnespējas lietu. Kā liecina Maksātnespējas administrācijas interneta mājaslapā pieejamā informācija, tiesa pēc SIA Veriko iesniegtā pieteikuma BAS maksātnespējas lietu ierosinājusi 9.janvārī.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra