Lai iepazītos ar VAS Latvijas dzelzceļš piederošo infrastruktūru Latvijā – tās iespējām, tehniskām niansēm un spēkā esošajām procedūrām, kas jāņem vērā, plānojot personu un tehnikas pārvietošanu pa dzelzceļu, NATO spēku integrācijas vienības un ASV pārstāvji Latvijā ceturtdien apmeklē VAS Latvijas dzelzceļš un plaņo viesoties arī Šķirotavas stacijā.

Lai atbalstītu un nodrošinātu sabiedroto kravu pārvadājumus atbilstoši NATO standartiem, līdz šim VAS Latvijas dzelzceļš jau investējis apmēram 200 tūkstošus eiro, bet plānotās kopējās investīcijas izbūvējot jaunu sliežu pievedceļu, veicot kapitālo remontu esošajos, kā arī pagarinot izkraušanas/uzkraušanas laukumu Garkalnes stacijā un realizējot vēl citus modernizācijas un labiekārtošanas darbus, pārsniegs 1 miljonu eiro.

Komentējot NATO spēku integrācijas vienības vizīti un nozīmību, komandiera padomniece komunikācijas jautājumos Anda Bergmane norādīja, ka NSIV pamatuzdevums ir koordinēt alianses un sabiedroto spēku paaugstinātas gatavības spēku izvēršanu reģionā. Šī uzdevuma īstenošanā būtiska loma ir informācijas pieejamībai par Latvijas kā uzņemošās valsts infrastruktūru un tās iespējām, tai skaitā dzelzceļu. Jau šobrīd VAS Latvijas Dzelzceļš infrastruktūra tiek izmantota gan nemilitāro kravu transportam no Afganistānas, gan militāro mācību laikā militārās tehnikas pārvietošanai.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra