Uzņēmums Taksi.LV vērsies atbildīgajās institūcijās, informējot, ka taksometru maršrutā Ķengarags-Centrs, ko pēc līguma ar a/s Rīgas satiksme apkalpo uzņēmums, darbojas nelegāli pārvadātāji ar transporta marķējumu Eko Bus.

Kā stāstīja uzņēmumā, transportlīdzekļi brauc pa Taksi.lv maršrutu, uzņemot pasažierus pieturās un galapunktos, izbraucot tieši pirms Taksi.lv automašīnām.

Nelegālais pārvadātājs Eko Bus par braucienu iekasē 40 santīmus un izsniedz pasažieriem lapeli ar uzrakstu Piemaksas biļete, lai gan pēc normatīvajiem aktiem braukšanas maksa šajā maršrutā ir 50 santīmi un ir jāizsniedz normāla biļete, skaidro uzņēmumā.

Ne mazāk kompāniju uztrauc tas, ka mikroautobusu vadītājiem tiek izteikti fiziskas izrēķināšanās draudi, ka arī draudēts aizdedzināt transportlīdzekļus, kas kopumā nepavisam neveicina pārvadājumu drošību.

Taksi.lv norāda, ka nelegāla pasažieru pārvadāšana, ko veic uzņēmums Eko Bus, ir likumu un normatīvo aktu pārkāpums, kas rada būtisku apdraudējumu sabiedrībai un konkrētā maršruta pasažieru interesēm.

Taksi.lv par nelikumīgajām darbībām informējis Rīgas domes Satiksmes departamentu, Rīgas satiksmi, Rīgas domes Satiksmes komisiju, Konkurences padomi, Valsts policiju, Valsts ieņēmumu dienestu un Valsts darba inspekciju.

Eko bus nekādus komentārus par situāciju nesniedz.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna- Ozola norāda, ka departamenta Kontroles dienests ir saņēmis iesniegumu no Taksi.LV, par iespējamiem pārkāpumiem ko veic pasažieru pārvadātājs SIA Eko Bus. Kontroles dienests veic pastiprinātu kontroli SIA Eko Bus nodrošinātajos pārvadājumos. Šobrīd notiek administratīvā lietvedība par konstatētajiem iespējamajiem pārkāpumiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra