Dienas Bizness

 • 23 ceturtdiena,
  februāris

  Haralds, Almants

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8445

  USD: 1.0513

Ražošana

Nepaaugstina iebraukšanas maksu Jūrmalā

"Saglabājot iebraukšanas maksu līdzšinējā apmērā, domāsim par pilsētas uzņēmēju izteikto priekšlikumu - ieviest maksas autostāvvietas," norāda Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Raimonds Munkevics.  

Jūrmalas pilsētas dome atstājusi spēkā saistošos noteikumus par autotransporta līdzekļu iebraukšanas nodevas apmēru Jūrmalas pilsētas īpaša režīma zonā, liecina domes sniegtā informācija medijiem. Jautājums par iebraukšanas caurlaidēm un to maksu aktualizējas katra nākamā gada pašvaldības budžeta sagatavošanas un apspriešanas laikā. Arī šogad par to tika diskutēts.

Ņemot vērā to, ka caurlaižu apmērs zaudējis savu tiešo būtību – novirzīt transporta plūsmu pa apvedceļu, kas nodrošina pilsētas kūrortresursu saglabāšanu, Jūrmalas pilsētas domes Finanšu pārvalde deputātiem izskatīšanai piedāvāja četrus dažādus iebraukšanas nodevas variantus, sākot no nodevas apmēra palielināšanas divas reizes, līdz dažādiem pa mēnešiem diferencētiem variantiem. Neviens no variantiem 20.novembra apvienotajā Finanšu, Attīstības un vides jautājumu, Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu un Transporta un komunālo lietu komiteju sēdē neguva deputātu vairākuma atbalstu, līdz ar to jautājums netiek virzīts izskatīšanai domes sēdē, atstājot spēkā pastāvošo kārtību.

Caurlaides iebraukšanai Jūrmalas pilsētas īpaša režīma zonā tiek iekasētas saskaņā ar 1996.gada domes lēmumu Nr. 1176 (http://www.jpd.gov.lv/docs/b96/l/b961176.htm), kurā noteiktas arī tās privātpersonu un fizisko personu kategorijas, kas caurlaides var iegādāties ar atlaidēm. Jūrmalā ir valdības noteikta īpaša režīma zona (LR Ministru kabineta 1996. gada 30.aprīļa Noteikumi par īpaša režīma zonu Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā), kurā var iebraukt, tikai iegādājoties caurlaidi.

„Ņemot vērā deputātu balsojumu, kā arī Jūrmalas pilsētas domes Uzņēmēju konsultatīvās padomes priekšlikumu, iebraukšanas maksa Jūrmalā nākamajam gadam paliek nemainīga, t.i., Ls 1 diennaktī. Nemainīga paliek arī mēneša, gada un uzrādītājam izsniegto caurlaižu maksa,” informēja Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Raimonds Munkevics. „Līdz šim, nopērkot caurlaidi iebraukšanai Jūrmalas īpaša režīma zonā, tika nodrošināta iespēja pašvaldībai piederošajās autostāvvietās automašīnu novietot bez maksas. Tomēr, saglabājot iebraukšanas maksu līdzšinējā apmērā, domāsim par pilsētas uzņēmēju izteikto priekšlikumu - ieviest maksas autostāvvietas”.

 

Komentāri

Reklāma