Dienas Bizness

 • 23 svētdiena,
  aprīlis

  Jurģis, Juris, Georgs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Ekonomika

Nissan rūpnīcai Lielbritānijā elektrību ražo vējš

Nissan Motor Co. Sunderlandas rūpnīca Lielbritānijā šogad palielinās vēja elektrostaciju, uzstādot vēl divas turbīnas, liecina kompānijas sniegtā informācija medijiem.

Uzstādīšana sāksies decembrī, pavisam šajā vietā būs 8 turbīnas. Jaunās turbīnas atradīsies uz dienvidiem, blakus esošajai elektrostacijai.

Palielinātā elektrostacija, kuru plāno izmantot ar pilnu jaudu ar 2008. gada janvāri, radīs apmēram 6% no rūpnīcai nepieciešamās gada enerģijas, šobrīd tiek radīti 5%. Tādējādi tikšot ietaupīts gandrīz 1 miljons mārciņu gadā (atkarībā no laika apstākļiem). Turklāt par 4 000 tonnām gadā tiks samazināta oglekļa dioksīda emisija.

Pie turbīnām atrodoties lielo tritonu aizsargātās sugas. Pirms varēs uzsākt uzstādīšanu, Nissan pārvietos tritonus uz pagaidu mītni Lielbritānijas Vides, pārtikas un lauku jautājumu departamenta (DEFRA) uzraudzībā. Pēc uzstādīšanas pabeigšanas tritonus varēšot atgriezt to dabiskajā vidē ap turbīnām.

Sunderlandas rūpnīcas vēja elektrostacija ir pirmā šāda veida Nissan elektrostacija un tās attīstība veicinot Nissan Zaļo programmu 2010.

Sunderlandā strādā apmēram 4300 Nissan darbinieku. Rūpnīca pašlaik ražo QASHQAI krossovers SUV un NOTE, Micra un Micra C+C kompaktos modeļus.

 

 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Valdība liek šķēršļus tranzītam

Valdība liek šķēršļus tranzītam  12

Uz nacionālās drošības riskiem baltītais valdības liegums Ventspils brīvostai piedalīties Nord Stream 2 projektā atstāj komersantus neziņā «Valdības lēmumi ir saistoši visām fiziskajām un juridiskajām personām Latvijā,»...

Reklāma