Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  aprīlis

  Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Ekonomika

No 42 tūkstošiem marķētu auto gada laikā nozagtas 11  2

Gandrīz visas nozagtās automašīnas nav bijušas marķētas, liecina pašmāju auto aizsardzības sistēmu ražotāja un uzstādītāja SIA Autonams dati. Marķētas automašīnas zagļiem esot neizdevīgas, jo marķējumu likvidēt nav iespējams, savukārt marķēto detaļu nomaiņa izmaksātu dārgi, norāda Autonams.

2006.gadā kopā nozagti 1862 transportlīdzekļi, no tiem atzīmēti kā marķēti un neatrasti ir 11 auto (IEM un Autonams dati).

Autonams pārdošanas daļas vadītājs, valdes loceklis Edvīns Panders: "Pēdējā laika zādzību tendences liecina, ka tiek nozagtas jaunas un labas automašīnas, kuras tiek kombinētas ar sasistām automašīnām. Šādā komplektācijā automašīna tiek pārdota kā lietots auto labā stāvoklī. Pērkot lietotu automašīnu noteikti vajadzētu pārbaudīt marķējumu - vai automašīna tiešām pieder auto pārdevējam. Nevajadzētu paļauties uz pārdevēja godīgumu un šarmu, jo automašīna var būt komplektēta no zagtām detaļām."

Auto marķējums ir neliela izmēra gravējums ar ķīmisku zīmuli automašīnas logu stiklos un lukturos, un tikai ultravioletajā apgaismojumā redzams iezīmējums vairākās vietās auto salonā. Auto marķējuma kodu veido auto šasijas numura pēdējās 8 zīmes.

Kā Db.lv paskaidroja Autonams pārstāve Inese Ozoliņa Latvijā ir vairākas firmas, kas nodarbojas ar automašīnu marķēšanu, taču tikai Autonams dati par marķētajām automašīnām nonāk vienotā datu bāzē, kuru apkalpo Autonams sadarbībā ar LR Policiju, LR Robežsardzi, Iekšlietu ministrijas Informācijas Centru un CSDD. Šāda sadarbība esot Autonams iniciatīva.

"Parasti tas notiek tā: Autonams savus marķēto automašīnu datus nosūta CSDD informācijas datubāzei, kurā tiek uzkrāti visi dati par automašīnām. Tālāk, kad tiek izsludināta automašīnas meklēšana, tad marķējums parādās kā viens no automašīnas parametriem," skaidroja I. Ozoliņa.

Autonams speciālisti, kopš darbības uzsākšanas 1994.gadā, marķējuši vairāk nekā 42 000 automašīnu.

 

Jaunākās ziņas kategorijā

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Latvijas lidsabiedrība airBaltic kopā ar tūroperatoru Tez Tour Latvija uzsāk pasaulē pirmos čarterlidojumus ar Bombardier CS300 lidmašīnu, informē aviosabiedrībā. Vasaras sezonā čarterlidojumi savienos Rīgu ar Antāliju, Heraklionu,...

Reklāma