Abu no airBaltic privātā akcionāra Baltijas aviācijas sistēmas virzīto padomes locekļu lēmuma pārtraukt darbu kompānijas padomē iemesls ir vienkāršs - valsts izvirzītie pārstāvji padomē strādā ārkārtīgi pavirši un jau ilgstoši.

Par šādu iemeslu savas darbības pārtraukšanai airBaltic padomē tās valdi un īpašniekus informēja divi ilglaicīgākie no uzņēmuma padomes locekļiem - Ilmārs Razumovskis, ekonomikas zinātņu doktors, un Žans-Šarls Korsaks, kurš vada avioindustrijas uzņēmuma Airbus Nākotnes projektu departamentu, Db.lv informēja Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) valdes locekle Inga Piterniece.

Paziņojumā atgādināts, ka 2009.gada 21.jūlijā ievēlētā padome nostrādāja gadu līdz 2010.gada 30.augustam, kad darbu pārtrauca valsts pārstāve Daiga Falkane, līdz ar to darbību izbeidza visa padome. 2010.gada 6.septembrī ievēlētā padome nostrādāja tikai vienu mēnesi, kad darbu pārtrauca valsts pārstāvis Uldis Martinsons, līdz ar to darbību izbeidza visa padome. 2010.gada 15.novembrī ievēlētā padome nostrādāja trīs stundas, kad darbu pārtrauca valsts pārstāve Olita Augustovska, līdz ar to darbību izbeidza visa padome.

Pēdējā padome tika apstiprināta 2011.gada 10.janvārī. Pēdējās padomes darbības laikā valsts pārstāvji regulāri neieradās uz padomes sēdēm, tika pārlikti sēžu laiki, nerēķinoties ar pārējiem padomes locekļiem, kuriem jāmēro ceļš no ārvalstīm. Pēdējo 12 mēnešu laikā valsts no savas puses ir nomainījusi vairāk padomes locekļu kā iepriekšējos 15 airBaltic darbības gados kopā.

Pret darbu airBaltic padomē ir jāizturas ar daudz lielāku atbildību, kā to dara valsts kā akcionārs, norāda I.Piterniece. Nesaredzot iespēju situāciju mainīt šīs padomes sastāvā, BAS izvirzītie padomes locekļi nolēmuši darbību pārtraukt. Par nepieņemamo attieksmi un nopietno situāciju BAS vēstulē informējusi kā Satiksmes ministru, tā Ministru prezidentu.

Db.lv jau vēstīja, ka, tā kā padomes darbs šobrīd ir faktiski paralizēts no privātā akcionāra puses, airBaltic valsts kapitāldaļu turētājs aicinās valdi sasaukt akcionāru sapulci ar darba kārtības jautājumu par jaunu padomes sastāva apstiprināšanu. Pagaidām nav zināms, kad tas notiks.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra