Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  aprīlis

  Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Ekonomika

No bīstamo aviokompāniju saraksta divas izsvītro

Eiropas Komisija šodien, 28.novembrī, pieņēmusi sesto reizi atjaunināto sarakstu ar aviosabiedrībām, kurām aizliegts darboties Eiropas Savienībā. Jaunais saraksts aizstāj iepriekšējo, informēja Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Ar šo atjauninājumu Komisija atceļ aizliegumu attiecībā uz Surinamas aviosabiedrību Blue Wing Airlines, kā arī aviosabiedrībai Pakistan International Airlines (PIA) noteiktos darbības ierobežojumus.

Par transportu atbildīgais Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Žaks Baro norādīja: „Pēdējās pārskatīšanas rezultāti apliecina to, ka ar ātru un adekvātu korektīvu rīcību, kuras mērķis ir panākt atbilstību drošības standartiem, aviosabiedrības var drīz vien tikt atkal svītrotas no šā saraksta. Tie parāda arī to, ka saraksts arvien lielākā mērā kalpo kā preventīvs nevis kā soda pasākums, un tā mērķis ir garantēt aviācijas lidojumu drošību. Mums nu jau ir daudz piemēru tam, kā Kopiena sadarbībā ar trešām valstīm un aviosabiedrībām ir veiksmīgi novērsusi potenciālos draudus drošībai, pirms vēl ir bijusi spiesta veikt tik krasus pasākumus kā darbības ierobežojumu noteikšana." 

Saskaņā ar Kopienas melno sarakstu patlaban veikt darbību Eiropas Savienībā ir pilnībā aizliegts 8 atsevišķām aviosabiedrībām un visām Ekvatoriālās Gvinejas, Indonēzijas, Kirgizstānas, Libērijas, Sjerraleones, Svazilendas un Kongo Demokrātiskās Republikas aviosabiedrībām (izņemot vienu aviosabiedrību). Trīs aviosabiedrību gadījumā darbības ierobežojumi attiecas uz konkrētiem lidaparātiem.

Tomēr visām minētajām un no saraksta svītrotajām aviosabiedrībām Kopienas lidostās turpinās piemērot pirmslidojuma/pēclidojuma pārbaudes, lai nodrošinātu, ka tās konsekventi ievēro attiecīgos drošības standartus.

Sīkāka informācija par melno sarakstu pieejama:
http://ec.europa.eu/transport/air_portal/safety/black_list_en.htm

 


 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Valdība liek šķēršļus tranzītam

Valdība liek šķēršļus tranzītam  12

Uz nacionālās drošības riskiem baltītais valdības liegums Ventspils brīvostai piedalīties Nord Stream 2 projektā atstāj komersantus neziņā «Valdības lēmumi ir saistoši visām fiziskajām un juridiskajām personām Latvijā,»...

Reklāma