Šonedēļ Jelgavas autobusu parks (JAP) saņems trīs Jelgavā ražotus Ambassador tipa zemās grīdas autobusus, kas īpaši pielāgoti pasažieriem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem, ziņo portāls zz.lv.

Līdz mēneša beigām parku papildinās vēl divi, bet augustā - pieci sabiedriskā transporta līdzekļi. Kopumā Jelgavas autobusu parka rīcībā būs jau 25 Ambassador tipa autobusi, bet tuvākajā nākotnē arī pārējos uzņēmuma lielos autobusus varētu aizstāt ar Jelgavā ražotajiem.

Pieci pirmie no desmit jaunajiem autobusiem turpmāk apkalpos tālsatiksmes reisus, ļaujot pasažieriem ar īpašām vajadzībām un māmiņām ar bērnu ratiem ērti nokļūt ārpus pilsētas. Jau nākamnedēļ jaunie autobusi, kuri aprīkoti ar gaisa kondicionēšanu un pielāgoti personu ar īpašām vajadzībām pārvadāšanai, sāks apkalpot Rīgas virzienu un drīzumā nodrošinās braucienus uz Bausku, Dobeli un citos virzienos.

«Autobusu ražotājs AMO Plant nodrošina ne tikai jauna sabiedriskā transporta līdzekļa ražošanu, bet arī tā tehnisko apkalpošanu un remontu, piedāvājot konkurentspējīgas cenas gan remontam, gan rezerves daļām. Tas JAP ļauj samazināt izmaksas, kas autobusus no rūpnīcas AMO Plant plāno nomāt septiņus gadus, par autobusu mēnesī maksājot apmēram 3000 eiro,» informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvalde.

Pašvaldība atgādina, ka JAP bija pirmais uzņēmums Latvijā, kas 2010.gada septembrī pasažieru pārvadājumos sāka izmantot Jelgavā ražotos autobusus. Pašlaik vairāk nekā puse no ekspluatācijā esošajiem 38 lielajiem autobusiem ir ražoti Jelgavā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra