Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa nolēma atstāt bez izskatīšanas Latvijas Kuģniecības prasību pret uzņēmuma bijušajiem padomes un valdes locekļiem civillietā par 118 tūkstošu  latu piedziņu par it kā fiktīvu finanšu un konsultāciju pakalpojumu līgumu slēgšanu.

Šāds tiesas lēmums pieņemts, jo prasību pērn martā Kuģniecības vārdā cēlušas personas, kas likumā noteiktajā kārtībā nemaz nav pilnvarotas to darīt, Db.lv informēja psūdzētās puses pārstāvis Jānis Jekševics. Šī bija tikai viena no tiesvedībām starp Kuģniecību un tās bijušo vadību, bet pārējās tiesvedības, kur prasījuma summas sniedzas vairākos miljonos latu, turpinās.

Pēc J. Jekševica skaidrotā, minētais tiesas lēmums nozīmē, ka Kuģniecībai nav bijis tiesību iesniegt attiecīgo prasību tiesā, un tās pārstāvji, bez pilnvarojuma iesniedzot tiesā prasību, ir izniekojuši gan tiesas, gan atbildētāju laika un finanšu resursus. Turklāt, par prasītāja attieksmi pret tiesu un atbildētājiem liecina arī fakts, ka prasītāja pārstāvis uz nozīmēto tiesas sēdi ieradās ar pusstundas nokavēšanos.

«Saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu, lai varētu vērsties tiesā pret uzņēmuma padomi un valdi, ir nepieciešams akcionāru sapulces lēmums par sabiedrības prasības celšanu, taču šāds lēmums nekad nav ticis pieņemts. Līdz ar to rodas pamatots jautājums, kādu mērķu sasniegšanai Kuģniecības vārdā tiesā tiek iesniegta šāda prasība un tika lūgts apķīlāt atbildētāju mantu? Mums nav izprotama kompānijas vēlme par katru cenu un ar jebkuriem līdzekļiem vērsties pret bijušo vadību, kas strādājusi, ievērojot Latvijas likumus. Turklāt arī pēc būtības prasība ir pilnīgi nepamatota, to apstiprina daudzi pierādījumi,» atzīst ekspremjera Māra Gaiļa un vairāku citu Kuģniecības bijušo padomes un valdes locekļu intereses pārstāvošā advokātu biroja Grīnvalds un Partneri advokāts Guntars Precinieks.

Db.lv jau pērn vēstīja, ka Kuģniecība no 15 bijušajiem un esošajiem uzņēmuma valdes un padomes locekļiem tiesas ceļā vēlas panākt 9,88 miljonu latu zaudējumu atlīdzināšanu.

Prasībā atbildētāju statusā ir bijušie uzņēmuma valdes locekļi Imants Sarmulis, Andris Linužs, Raivis Veckāgans, kā arī padomes locekļi Māris Gailis, Kārlis Boldiševics, Guntis Ločmelis, Uldis Pumpurs, Olga Pētersone, Vladimirs Solomatins, Ansis Sormulis, Normunds Staņēvičs, Andris Vilcmeiers, Svens Zālītis, Miks Ekbaums un Vladimirs Koškuls.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra