Iespējas lidot uz kādu no 85 galamērķiem, kā tas bija pagājušajā vasarā, šogad no Rīgas nebūs. Aviokompānijas klusām aizver nerentablos maršrutus, un, visticamāk, pasažieriem vasaras sezonā izvēle doties lidojumos būs par piektdaļu mazāka, vēsta laikraksts Neatkarīgā.

Salīdzinot ar aizvadīto gadu, šovasar būtiski samazināts tiešo galamērķu skaits, ko iespaido ne tikai nacionālās aviokompānijas airBaltic slēgtie nerentablie reisi, bet arī konkurentu pieņemtie lēmumi samazināt lidojumu skaitu vai arī tos vispār pārtraukt. Laikraksta aprēķini liecina, ka vasaras sezonā, kas aviācijā iestājas reizē ar pāriešanu no ziemas uz vasaras laiku, šogad tas būs 25.martā, no Rīgas par piektdaļu samazināsies galamērķu skaits.

Pirms gada no Rīgas lidostas vasarā bija 85 tiešie galamērķi, šogad šis skaitlis būs krietni mazāks. Tā airBaltic no 74 galamērķiem pērn šovasar dosies vien uz 60, līdz ar to teju par piektdaļu samazinot maršrutu tīklu, kas atstās arī būtisku iespaidu uz lidostas statistiku. Piemēram, reisi uz Madridi ir pārtraukti jau labu laiku. Lai gan Spānijas lidsabiedrība Iberia bija plānojusi no marta beigām uzsākt tiešos lidojumus uz Rīgu, tas tomēr tik drīz nenotiks. Lidojumu statistika uzrāda arī pozitīvus piemērus - krīzes dziļākajā punktā airBaltic pārtrauca lidojumus uz latviešu pārpilno Dublinu, bet no 1.jūnija šos lidojumus atsāks, vēsta Neatkarīgā.

Tikmēr iespēju stiprināt tirgus pozīcijas izmanto tuvējās Baltijas valstu lidostas. Tallina no 30 galamērķiem ziemā kļūs par sešiem bagātāka vasarā, bet Lietuvā sagaidāma aviācijas tirgus atjaunošanās. «Ziemas lidojumu sarakstā ir 24 galamērķi. Vasarā no Viļņas būs sasniedzamas 29 pilsētas 37 lidostās, taču par vērienīgiem plāniem ir paziņojusi čārtera kompānija Novatours, kura pagaidām vēl neprecizē, uz kurieni tā veiks tiešos lidojumus, tāpēc ir sagaidāms galamērķu skaita pieaugums,» laikrakstam norādījusi Viļņas lidostas preses sekretāre Sandra Šauliene.

Sava veida invāziju, sākot ar marta beigām, Rīgā izvērsīs no airBaltic aizgājušā komercdirektora Tero Taskila vadītā Igaunijas kompānija Estonian Air, ik nedēļu 17 reizes savienojot Tallinu ar Rīgu, savukārt Norwegian no 19.aprīļa sāks lidojumus uz Stokholmu un no 4.maija uz Kopenhāgenu, bet Ryanair vedīs pasažierus uz Bādenbādeni Vācijā. Vairākas aviokompānijas plānojušas reisu skaita palielināšanu. airBaltic biežāk lidos uz Vīni, Cīrihi, Minheni un Amsterdamu, Lufthansa - uz Frankfurti, bet Aeroflot - uz Maskavu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra