Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

Nodibināts uzņēmums Rail Baltica projekta realizācijai

Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs pieņēmis lēmumu ierakstīt komercreģistrā komercsabiedrību SIA Eiropas dzelzceļa līnijas, kas ir svarīgs solis Baltijas valstu kopuzņēmuma izveidei Rail Baltica dzelzceļa projekta realizēšanai, informē Satiksmes ministrijas (SM) sabiedrisko attiecību speciālists Rolands Rumba.

Jaundibinātā komercsabiedrība Eiropas dzelzceļa līnijas ir 100% valstij piederoša sabiedrība ar ierobežotu atbildību ar pamatkapitālu 680 000 eiro. Minētā uzņēmuma valsts kapitāla daļu turētāja būs SM.

Saistītie raksti

Lursoft pieejamā informācija liecina, ka jaundibinātā uzņēmuma valdes loceklis ir SM valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands.

Ministrijā skaidro, ka Eiropas dzelzceļa līnijas kļūs par Baltijas valstu kopuzņēmuma akcionāru no Latvijas puses, investējot kopuzņēmumā 650 000 eiro un tādejādi iegūstot proporcionāli līdzvērtīgu kapitāla daļu apjomu Igaunijai un Lietuvai - 33,33% apmērā.

Jau ziņots, ka Rail Baltica kopuzņēmuma dibināšanas līgums tiks parakstīts Rīgā oktobra beigās. Dibināšanas līguma parakstīšana un kopuzņēmuma izveide veicinās Rail Baltica, kas būs nozīmīgs publiskās lietošanas dzelzceļa transporta projekts, realizēšanu. Rail Baltica projekta īstenošana nodrošinās Baltijas valstu transporta infrastruktūras sistēmas integrāciju ES transporta tīklā, kā arī tautsaimniecības ilgtspējīgu un diversificētu attīstību un konkurētspēju.

 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma