Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  aprīlis

  Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Ekonomika

Ritvars Skuja, Dienas Mediji

Nomas līgums ar airBaltic par lidostas zemes iznomāšanu tiks parakstīts nākamnedēļ  1

Zemes nomas līgums jauna pasažieru termināļa būvniecībai Starptautiskajā lidostā Rīga varētu tikt parakstīts nākamnedēļ.

Kā piektdien LNT raidījumā 900 sekundes sacīja satiksmes ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK), līguma izstrāde esot gala stadijā.

Kā ziņots februārī valdība atbalstīja jaunā termināļa būvniecības uzticēšanu lidsabiedrībai airBaltic.

Savukārt tuvāko nedēļu laikā airBaltic akcionāru sapulcē tiks lemts par aviokompānijas pamatkapitāla palielināšanu par 30 milj. Ls. Arī šis solis jau akceptēts valdībā.

DB jau rakstīja, ka zemes nomas līgums ar airBaltic tiks slēgts uz 50 gadiem, iepriekš stāstīja kompānijas vadītājs Bertolts Fliks, neatklājot nomas maksas apmēru. Jauno termināli paredzēts uzbūvēt līdz 2013. gadam un tā celtniecības izmaksas būs ap 90 milj. eiro. To, cik liels būs airBaltic investīcijas, B. Fliks nevarēja pateikt, jo par to vēl jāvienojas ar partneriem – turku uzņēmumu TAV. Vienošanās ar šo uzņēmumu varētu tikt panākta līdz vasarai.

Finansējums tikšot gūts no kredītiestādēm un valsts nauda šajā projektā netiks ieguldīta. airBaltic prezidents arī uzsvēra, ka terminālis varēs izmantot jebkura aviosabiedrība, bet tas ir lidostas politikas jautājums. Pēc jaunā termināļa izbūves, lidostā neveidosies airBaltic monopolsituācija, pārliecināts B. Fliks.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Prezentēs Rail Baltica izmaksu un ieguvumu analīzi

Prezentēs Rail Baltica izmaksu un ieguvumu analīzi

Šodien, 24.aprīlī sākas Rail Baltica projektam veltīts divu dienu starptautisks pasākums Rail Baltica Global Forum 2017 - Building A New Economic Corridor, kura laikā skatīs Rail Baltica ekonomisko potenciālu, iepirkumu politiku...

Reklāma