Dienas Bizness

 • 23 svētdiena,
  aprīlis

  Jurģis, Juris, Georgs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Ekonomika

Notiks vienotas trīs Baltijas valstu dragrace sacensības  1

Pirmo reizi Latvijā, Lietuvā un Igaunijā notiks vienotas dragrace sacensības Drag Racing Baltic Cup 2007. Sacīkšu pirmais posms Ferro Metal Motor Show Kedainiai 2007 notiks jau šajās brīvdienās - 30. jūnijā un 1. jūlijā - Lietuvas pilsētā Kedainiai.

Latvijas posmu rīko tūninga žurnāls Forsāža, un tas notiks 28. jūlijā sporta kompleksā 333 - Rīgas rajona Ropažu pagasta Sila priedēs.

Sacīkšu pirmais posms Ferro Metal Motor Show Kedainiai 2007 notiks jau šajās brīvdienās - 30. jūnijā un 1. jūlijā - Lietuvas pilsētā Kedainiai, un tās būs 402 metru sacensības. Latvijas posms Forsāža Drag Racing sporta kompleksā 333 notiks 28. jūlijā, un tās būs īsās distances sacensības - 201 metrs. Savukārt noslēdzošais posms Battery Race, arī 402 metri, notiks 4. augustā Igaunijas pilsētā Pērnavā.

Pasākuma Forsāža Drag Racing mērķis esot veidot "dragrace" kā sporta veida tradīcijas un mainīt sabiedrības stereotipus par šīm sacensībām, kā arī veicināt Igaunijas, Lietuvas un citu valstu sportistu un tūristu interesi par auto sacensībām Latvijā.

Sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju (LAF) iecerēts veidot jaunu sacensību organizēšanas un apmeklētāju drošības sistēmu da veida pasākumos. Pasākuma mērķis ir veicināt jaudīgu automašīnu īpašnieku piedalīšanos oficiālās ātrumsacīkstēs, kā arī organizēt kvalitatīvu un drošu ātrumsacensību apmeklētājiem un sadarbības partneriem.

Pirmo reizi Latvijas dragrace sacensībās tiks izmantota speciāla laika mērīšanas ierīce, kura uzrādīs ne tikai braucēja laiku trasē, bet arī reakcijas ātrumu, kas ļaus precīzāk noteikt labākos braucējus.

Trasē 333 žurnāls Forsāža bija paredzējis rīkot 402 metru ātrumsacensības, bet pārāk īsais bremzēšanas ceļš un citi nozīmīgi drošības apsvērumi neļautu sacīkstēs piedalīties pašām jaudīgākajām Baltijas automašīnām. Tāpēc tika pieņemts lēmums šogad rīkot Drag Racing Baltic Cup īso - 201 metra - posmu, bet nākošajā gadā, kad ieplānots veikt trases taisnes pagarināšanu, pirmo reizi Latvijā arī 402 m klasisko dragrace, kas atbilstu visām drošības normām.

Sīkāka informācija un jaunumi par Forsāža Darag Race sacīkstēm, nolikums, on-line reģistrācijawww.forsaza.eu.
Info par I posmu (Lietuva): http://www.forsaza.eu/forum/viewthread?thread=15.
Info par III posmu (Igaunija) šeit: www.bhra.ee.
BHRA sacensību noteikumi: http://www.degantysratai.lt/docs/dragrace_auto.doc.


 

Jaunākās ziņas kategorijā

Valdība liek šķēršļus tranzītam

Valdība liek šķēršļus tranzītam  11

Uz nacionālās drošības riskiem baltītais valdības liegums Ventspils brīvostai piedalīties Nord Stream 2 projektā atstāj komersantus neziņā «Valdības lēmumi ir saistoši visām fiziskajām un juridiskajām personām Latvijā,»...

Reklāma