Dienas Bizness

 • 23 pirmdiena,
  janvāris

  Grieta, Strauta, Rebeka

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8660

  USD: 1.0632

Ražošana

Novembris Rīgas Brīvostā līdz šim šogad veiksmīgākais mēnesis

Šogad novembrī Rīgas Brīvostā pārkrauto kravu apjoms bija 2,78 miljoni tonnu, tādējādi novembris kļuvis par ostas līdz šim šogad aktīvāko mēnesi. Kopumā 2010. gada pirmajos vienpadsmit mēnešos ostā apstrādāto kravu apjoms bijis 27,81 miljoni tonnu, kas ir par 2,1% vairāk nekā pērn šajā laika posmā.

Rīgas Brīvosta prognozē, ka līdz gada beigām tiks pārsniegts līdz šim Rīgas ostā vislielākais apstrādāto kravu apjoms (29,7 miljoni tonnu) tās pastāvēšanas vēsturē, par ko liecina strauji pieaugošā kravu apgrozījuma tendence.

Saistītie raksti

Vislielākais pieaugums ir bijis ģenerālkravu segmentā, kur pārkrauts par 49,9% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. Šogad Rīgas Brīvostas piestātnēs iekrauts 2,7 miljoni tonnu kokmateriālu, kas ir par 66,7% procentiem vairāk nekā pērn. Būtiski pieaudzis konteinerkravu apjoms, kas ir par 45,6 % lielāks nekā iepriekš, un šogad kopumā veido gandrīz 2,44 miljonus tonnu. Turpina pieaugt arī zivju un zivju produktu kravu apjoms.

Par 7,6% sarucis ir kopējais beramkravu apjoms. Visvairāk izmaiņas skārušas minerālmēslu pārvadājumus (-31,5%) un akmeņogles (-17,2%). Kā pozitīva tendence vērtējams dzelzsrūdas pārkraušanas apjoma pieaugums, kas šī gada 11 mēnešos, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir pieaudzis četras reizes. Dubultojies arī pārvadāto zāģmateriālu apjoms.

Neskatoties uz to, ka kruīza kuģu pasažieru skaits šogad Rīgas ostā ir mazāks nekā iepriekšējā gadā, kopējais apkalpotais pasažieru skaits ir palielinājies par 9,5%, pārsniedzot 700 tūkstošu robežu.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Londonā sagaidīts Ķīnas konteinervilciens

FOTO: Londonā sagaidīts Ķīnas konteinervilciens    4

Pēc 18 dienu un 12,45 tūkst. km gara ceļojuma - caur Kazahstānu, Krieviju, Baltkrieviju, Poliju, Vāciju, Beļģiju un Franciju - Londonu sasniedzis pirmais tiešais konteinervilciens no Jivu pilsētas Ķīnā, vēsta ārvalstu mediji. Tā...

Reklāma