Dienas Bizness

 • 22 trešdiena,
  februāris

  Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8486

  USD: 1.0537

Ražošana

Ostu padomē spriedīs par dzelzceļa infrastruktūras modernizāciju

Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes (LOTLP) sēde trešdien, 29. oktobrī, plānots apspriest vairākus Latvijas ostām svarīgus jautājumus, kas saistīti ar dzelzceļa infrastruktūras sakārtošanu un modernizāciju, informē Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Svikliņa.

VAS Latvijas Dzelzceļš pārstāvji informēs padomes dalībniekus par dzelzceļu infrastruktūras attīstību, tostarp, par dzelzceļa satiksmes modernizāciju maršrutā Rīga-Maskava. Tāpat tiks apskatīta Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācijas ieviešanas gaita uz lielajām ostām -  Rīgu, Liepāju un Ventspili.

Satiksmes ministrijas Dzelzceļa departamenta direktora vietnieks Māris Riekstiņš klātesošos informēs par situāciju jauna publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras uzturēšanas un attīstības finansēšanas modeļa izstrādē, paredzot tajā valsts līdzfinansējumu no akcīzes nodokļa ieņēmumiem par dzelzceļa pārvadājumos izmantoto dīzeļdegvielu.

Savukārt Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji sniegs informāciju par jaunā Savienības Muitas kodeksa ieviešanas un Muitas likuma izstrādes gaitu un citu normatīvo aktu pilnveidi. Tāpat FM informēs par nodokļu un nodevu parāda nokavējuma naudas likmes samazināšanu.

LOTLP ir valdības izveidota institūcija, ko ierasti vada Ministru prezidents. 29.oktobra sēdi vadīs satiksmes ministrs Anrijs Matīss. Padome piedalās nozares politikas veidošanā, noteiktā kārtībā sniedzot priekšlikumus un atzinumus valdībai un citām institūcijām.

 


 

Komentāri

Reklāma