Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Pagaidām valsts vidienē transportu nodrošinās līdzšinējie pārvadātāji

Kamēr konkursa kārtībā tiks izraudzīti uzņēmumi, kuri tiesvedības laikā nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumu lotē Centrs-1, šo maršruta tīkla daļu apkalpos līdzšinējie pārvadātāji – SIA Jelgavas autobusu parks un a/s Liepājas autobusu parks.

Līgumu pagarināšana ar šiem pārvadātājiem atbilstot Augstākās tiesas Senāta lēmumam, kas pieņemts šā gada 17.novembrī un kurā norādīts valsts pienākums nodrošināt sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas nepārtrauktību, informē VSIA Autotransporta direkcija pārstāve Sandra Maļuha.

Viņa norāda, ka konkurss par sabiedriskā transporta pakalpojuma pasūtījumu lotē Centrs-1 tiks izsludināts nākamā gada sākumā. Plānots, ka pieteikumu saņemšana, izvērtēšana un uzvarētāja noskaidrošana ilgs aptuveni četrus mēnešus. Jāatzīmē, ka gaidāmais konkurss paredz visas lotes nodošanu vienam vai vairākiem pārvadātājiem, kuri uzņemsies gan rentablo, gan nerentablo reisu apkalpošanu maršruta tīkla daļā Centrs-1.

Lotē Centrs-1 iekļauti 32 dažādi maršruti, kuri pamatā koncentrējas Latvijas vidienē.  Piemēram, to skaitā ir maršruti Rīga – Aizkraukle, Rīga – Tukums, Rīga – Bauska, Aizkraukle – Sigulda, Jelgava – Tukums.

Tiesvedība par tiesībām sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumu šajā maršruta tīkla daļā ilgst kopš 2008.gada.

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  18

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma