Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  aprīlis

  Līksma, Bārbala

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8483

  USD: 1.0848

Ekonomika

Pagarina termiņu kvalitātes prasību izpildei sabiedriskajā transportā

Vairākās pozīcijās pagarināti kvalitātes prasību ieviešanas termiņi sabiedriskajā transportā, tādējādi atslogojot Latvijas autopārvadātājus no tuvākajā laikā plānotajām izmaksām.

Kā informē Satiksmes ministrija (SM), tas izdarīts, pamatojoties uz ministru prezidenta uzdevumu, un paredzēts Ministru kabineta noteikumu projektā, ko valdība atbalstīja 19. maijā. Turpmāk pārvadātājam sabiedriskā transportlīdzekļa salonā informācijas sniegšana par pieturvietām gan audiāli, gan vizuāli starppilsētu nozīmes maršrutos būs jānodrošina divus gadus vēlāk – līdz 2013. gadam, savukārt vietējās un pilsētas nozīmes maršrutos gadu vēlāk nekā plānots – līdz 2016. gadam.
Termiņi pagarināti arī sabiedriskā transporta pielāgošanai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un autoparka nomaiņai.  Laiks, līdz kuram jāizpilda kvalitātes prasības, pagarināts, ņemot vērā valsts budžeta līdzekļu nepietiekamību sabiedriskā transporta pakalpojumu zaudējumu segšanai. Līdz ar termiņu pagarinājumu autopārvadātāji plānotās izmaksas kvalitātes prasību ieviešanai varēs novirzīt citiem mērķiem. Savukārt valstij nebūs jāsedz zaudējumi, kas radušies, tās ievērojot.
 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Latvijas lidsabiedrība airBaltic kopā ar tūroperatoru Tez Tour Latvija uzsāk pasaulē pirmos čarterlidojumus ar Bombardier CS300 lidmašīnu, informē aviosabiedrībā. Vasaras sezonā čarterlidojumi savienos Rīgu ar Antāliju, Heraklionu,...

Reklāma