Šogad par 1,5% palielinājies pa dzelzceļu pārvadāto kravu apjoms, salīdzinot ar pagājušā gada janvāri.

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) meitasuzņēmums SIA LDz Cargo šogad pārvadājis 4,6 miljonus tonnu kravu. Vislielākais pieaugums novērojams eksporta pārvadājumos (no Eiropas Savienības teritorijas uz trešajām valstīm), kā arī sauszemes tranzītā (Eiropas Savienības teritorijā) – abos sektoros pārvadājumu apjoms palielinājies vairāk nekā divas reizes. Eksporta pārvadājumos pārvadāts 182 tūkstoši tonnu, bet sauszemes tranzītā 523 tūkstoši tonnu.

«Kravu apjoma palielināšanos pārvadājumos janvārī noteica lielāks pieprasījums pasaules tirgos pēc vienas no galvenajām mūsu pārvadāto kravu grupām – naftas produktiem,» rezultātus komentē LDz prezidents Uģis Magonis. Naftas produktu pārvadājumu apjoms palielinājies par 8,4%, salīdzinot ar pagājušā gada janvāri, un veido 2,1 miljonu tonnu. Par 33,3% vairāk pārvadāti melnie metāli, bet par 71% vairāk minerālmēslu – attiecīgi 244 un 423 tūkstoši tonnu. Šogad pārvadātas 7918 TEU konteineru vienības. Salīdzinot ar 2010. gada janvāri, pārvadājumi ir palielinājušies par 44,7%.

Janvārī par 54% samazinājušies ķīmisko kravu apjomi – šogad pārvadāti 113 tūkstoši tonnu, salīdzinot ar 246 tūkstošiem pagājušā gada sākumā. Tāpat ievērojami samazinājušies graudu un miltu produktu pārvadājumi – šogad pārvadāts 31 tūkstotis tonnu, kas ir 32% no pagājušā gada kravu apjoma. Neskatoties uz ievērojamu šo produktu pārvadājumu apjoma kritumu, uz kopējo pārvadāto apjomu tas atstāj ļoti nelielu iespaidu, jo abas šīs kravu grupas ik gadu nepārsniedz sešus procentus no kopējā pārvadāto kravu apjoma.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra