Pērn kopumā un šā gada pirmajā pusē ar zaudējumiem strādājošā Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic 2012. gada jūlijā uzrādījusi tīro peļņu 1,4 miljonu latu apjomā. Šie rezultāti liecina par veiksmīgu uzņēmuma ReShape pārstrukturēšanas programmas gaitu un dod cerības lidsabiedrībai piesaistīt privāto investoru, paudusi Satiksmes ministrija (SM).

Peļņa esot gūta pateicoties vasaras sezonai, kas ir aktuālākais laiks ceļojumiem, kā arī ReShape programmas plānam, pauž SM valsts sekretārs Anrijs Matīss, norādot, ka programma «ir veiksmīga un uzņēmumu patiešām virza uz iespējami ātru pelnītspējas atgūšanu».

«Valsts ieguldījumi ir attaisnojušies un tas mums dod cerības veiksmīgi piesaistīt investoru, kas kopā ar Latvijas valsti nodrošinās vēl straujāku kompānijas attīstību un nostiprinās Latvijas lomu reģionā aviācijas nozarē,» pauda A. Matīss, kurš jau sākotnēji paudis atbalstu ReShape plānam, kas «ir ļoti reāls – piesardzīgs un balstīts uz risku izvērtējumu».

airBaltic valdes priekšsēdētājs Martins Gauss, komentējot aviokompānijas finanšu rezultātus, pauda gandarījumu, ka airBaltic ReShape restrukturizācijas programma ik mēnesi uzrāda labākus rezultātus nekā paredzēts plānā.

Tādējādi pastāv cerība, ka airBaltic kopējais zaudējumu apjoms šogad būs mazāks nekā pērn.

2012. gada jūlijā airBaltic ir veikusi 4520 lidojumus, kas ir par 19% mazāk, salīdzinot ar to pašu periodu iepriekšējā gadā. 2011. gada jūlijā airBaltic veica 5590 lidojumus.

Jūlijā aviokompānija ir pārvadājusi 322430 pasažierus, bet 2012.gada pirmajos septiņos mēnešos kopumā airBaltic ir pārvadājusi 1732920 pasažierus.

Vietu piepildījums airBaltic lidmašīnās 2012. gada jūlijā bija stabili augsts 80%, salīdzinot ar to pašu periodu pērn. Vietu piepildījums 2012. gada pirmajos septiņos mēnešos bija nemainīgs 73%, salīdzinot ar to pašu periodu iepriekšējā gadā. Jau vēstīts, ka airBaltic šogad pirmajos sešos mēnešos cieta 23 miljonu latu zaudējumus, bet šogad kopumā plānoti 33 miljonu latu zaudējumi. Pērn kopumā airBaltic uzrādīja vairāk nekā 80 miljonu latu zaudējumus, no tiem pamatbiznesa zaudējumi veidoja 45 miljonus latu.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra