Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  oktobris

  Renāte, Modrīte, Mudrīte

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8932

  USD: 1.0886

Ražošana

Papildināta - FOTO: Pirmā sertificētā heliporta atklāšana Rīgā    22

Trešdien, 8.jūnijā Rīgas Pasažieru terminālī Eksporta ielā tika atklāts pirmais sertificētais heliports Rīgā.

Heliportu plānots izmantot gan biznesa mērķiem, gan glābšanas pasākumiem. «Lai arī šī mērķa īstenošana prasīja ilgu laiku, tomēr rezultāts ir patīkams, turklāt šis ir arī vēsturisks brīdis Rīgai, izveidojot pirmo heliportu pēc Eiropas standartiem. Tāpat nākotnē veidosim sadarbību ar dažādām glābšanas organizācijām, jo tādos brīžos laiks ir akūti svarīgs un helikopters nodrošina ļoti operatīvu servisu,» stāsta SIA Baltijas Helikopters valdes loceklis Aldis Pauga.

Saistītie raksti

Savukārt Rīgas vicemērs Andris Ameriks izteica gandarījumu, ka tieši Rīgas ostas teritorija ir izvēlēta heliporta izveidē: «Šis ir būtisks solis gan Rīgas, gan ostas infrastruktūras attīstībā. Helikopteru ekskursijas ne tikai piesaista tūristus, bet arī nodrošina papildu transporta iespējas dažādās ārkārtas situācijās.»

Atklāšanā tika prezentēti 3 helikopteri un ar vienu no tiem – A klases Bell 429 – klātesošajiem bija iespēja doties ekskursijā, apskatot Rīgu no putna lidojuma. Bell Helicopter pārstāvis Jakubs Hoda izteica prieku par heliporta atrašanās vietu, kas ir pašā Rīgas sirdī: «Eiropā ir ļoti maz pilsētu un metropoļu, kurās heliportu ir iespēja iekārtot gandrīz pašā centrā. Mums ir prieks par sadarbības attīstīšanu, tajā pašā laikā, vēlos uzsvērt to, ka šis nav tikai bizness – tas ir solis uz priekšu ar drošību un glābšanu saistītu operāciju veiksmīgākā īstenošanā.»

Heliporta jeb helikopteru nosēšanās laukuma izmērs ir 20 x 20 metri. Pēc pasūtījuma SIA Baltijas Helikopters varēs nodrošināt pakalpojumus ar vismaz 3 lidaparātiem. Šo pakalpojumu varētu izmantot arī tūristi un interesenti, kuri vēlas īsā laikā apskatīt gan Rīgu, gan Latviju.

papildināta visa ziņa

Fotogrāfijas skatiet galerijā!
 

Jaunākās ziņas kategorijā

Lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja amatā apstiprina Armandu Jurjevu  2

Satiksmes ministrija kā VAS Starptautiskā lidosta Rīga akcionāra pārstāvis ir devusi piekrišanu padomes lēmumam par lidostas valdes priekšsēdētāja un valdes locekļu ievēlēšanu, informē ministrijas pārstāvji.  Atbilstoš...

Reklāma