Jelgavas autobusu parks tiks papildināta ar sešiem jauniem zemās grīdas autobusiem, kas kursēs pilsētas maršrutos. Autobusus paredzēts piegādāt septembrī, un Jelgavas vadība lepojas, ka tādējādi uzņēmuma autoparks kļūs par jaunāko Latvijā. 

Par to liecina SIA Jelgavas autobusu parks  (JAP) noslēgtais 980 tūkst. Ls vērtais iepirkumu konkurss par piecu līdz desmit jaunu pilsētas autobusu nomu, garantijas apkalpošanu un remontu.

«Mums tagad būs jaunākais autoparks Latvijā ar vidējo autobusa vecumu divi gadi,» portālam zz.lv stāsta JAP valdes loceklis Pēteris Salkazanovs. Viņš skaidro, ka līdz šā mērķa īstenošanai bijuši nepieciešami desmit gadi.

Paredzēts, ka Ambassador autobusus piegādās a/s Ferrus, kas nodarbojas ar daudzfunkcionālas lauksaimniecības, komunālās traktortehnikas un citas tehnikas un tās aprīkojuma tirdzniecību. A/s Ferrus piedāvājums tika izvēlēts, jo atbilda galvenajam konkursa uzvarētāja kritērijam – zemākajai cenai.

Vēl uzņēmuma parkā ir desmit lielie «Mercedes» autobusi, 12 vidējas ietilpības «Mercedes Sprinter» un 16 «Mercedes Sprinter» mikroautobusi.

Db.lv jau rakstīja, ka Jelgavas autobusu parks šovasar saņems kopumā desmit Jelgavā ražotus Ambassador tipa zemās grīdas autobusus, kas īpaši pielāgoti pasažieriem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem. Pieci pirmie no desmit jaunajiem autobusiem turpmāk apkalpos tālsatiksmes reisus – tie brauks maršrutos no Jelgavas uz Rīgu, Bausku, Dobeli un citos virzienos. Autobusu ražotājs ir AMO Plant.

Pašlaik vairāk nekā puse no Jelgavas autobusu parka ekspluatācijā esošajiem 38 lielajiem autobusiem ir ražoti Jelgavā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra