Latvijas Satiksmes ministrija pirmdien laikraksta Financial Times Eiropas un Lielbritānijas izdevumos publicējusi sludinājumu, piedāvājot potenciālajiem investoriem līdz 1. novembrim izteikt piedāvājumus par airBaltic akciju iegādi, un patlaban potenciālie investori, atsaucoties uz laikrakstā ievietoto sludinājumu, jau sāk izrādīt interesi, Db.lv stāstīja par investora piesaisti atbildīgā airBaltic konsultanta IBS Prudentia partneris Kārlis Krastiņš.

Latvijas valdība investoriem piedāvā iegādāties aviokompānijā airBaltic līdz 50% mīnus vienu akciju.

Satiksmes ministijas pārstāve Elīna Balgalve Db.lv norādīja, ka sludinājuma ievietošanu tās uzdevumā organizē piesaistītais konsultants Prudentia.

«Patlaban, atsaucoties uz sludinājumu, potenciālie investori jau pamazām sākuši izādīt interesi,» Db.lv norādīja Prudentia partneris K. Krastiņš, tomēr vēl ir pāragri spriest par sludinājuma ievietošanas iznākumu, jo kopš tā publicēšanas pagājusi mazāk nekā viena diena.

Valdība ir ieinteresēta piesaistīt akcionāru, tomēr valdības mērķis nav šo procesu sasteigt, bet gan atrast labu partneri ilgtermiņā, pauda Prudentia partneris.

Patlaban tiek risinātas sarunas arī ar aktīviem potenciālajiem airBaltic investoriem – tiem, kas interesi par iespējamo lidsabiedrības akciju iegādi izrāda paši. Neatklājot konkrētu skaitli, K. Krastiņš pauda, ka aktīvais investors «nav tikai viens, bet tie nav arī desmit interesenti, tomēr tas ir pietiekami nopietns skaitlis».

Viņš norādīja, ka šis laiks sludinājuma publicēšanai izvēlēts daļēji tādēļ, ka airBaltic pirmajā pusgadā uzrādījusi labus rezultātus, salīdzinot ar citām lidsabiedrībām pasaulē. Jau vēstīts, ka šā gada jūlijā airBaltic guvusi 1,4 milj. Ls tīro peļņu, šā gada pirmajos sešos mēnešos gan ciesti 23 milj. Ls zaudējumus. 

Drīzākajā nākotnē sludinājumu par airBaltic akciju pārdošanu paredzēts publicēt arī profesionālās aviācijas presē, pauda K. Krastiņš. Tas, vai arī pēc gaidāmā sludinājuma publicēšanas tiks ziņots par iespēju ieguldīt Latvijas nacionālajā aviokompānijā, tiks vērtēts atkarībā no situācijas, atklāja Prudentia partneris.

«Sludinājums publicēts, lai investora piesaistes process būtu caurredzams, publiski pārskatāmāks, un varētu apzināt plašāku investoru loku,» DB stāstīja Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Anrijs Matīss, atgādinot, ka stratēģisko investoru valdība airBaltic vēlas piesaistīt jau ilgāku laiku. Sludinājuma publicēšana ir daļa no jau iesāktā procesa, viņš skaidro: «Tas ir viens no veidiem, kā apzināt investorus».

Jāatgādina, ka Latvijas valdība jau pērnā gada nogalē sāka sarunas ar vairākiem airBaltic potenciālajiem stratēģiskajiem investoriem, taču līdz šim nekāda sīkāka informācija par investoru interesi netiek atklāta. Sludinājums Financial Times publicēts atbilstoši valdības piesaistītā konsultanta Prudentia statēģijai. «Pašlaik turpinās investoru apzināšanas stadija, tiklīdz investori būs identificēti, valdība sāks aktīvas sarunas,» norāda A. Matīss.

airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju. airBaltic flotē ir 34 lidmašīnas - sešas Boeing 737-500, astoņas Boeing 737-300, divas Boeing 757-200, desmit Fokker 50 un astoņas Bombardier Q400Next Gen.

 

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra