Nacionālās lidsabiedrības airBaltic padome atbalstījusi kompānijas valdes priekšlikumu par pamatkapitāla palielināšanu.
Aviokompānijas paziņojumā norādīts, ka tālāk atbildība par šo jautājumu pārgājusi pie Ministru prezidenta Valda Dombrovska (Vienotība), kura vadībā valdībai jālemj par valsts kā akcionāra rīcību airBaltic pamatkapitāla sakarā.

Jau ziņots, ka airBaltic prezidents Bertolts Fliks vēl šogad jūnijā izteicās, ka kopējais finansējuma apmērs, kas nepieciešams airBaltic, varētu būt ap miljards dolāru, taču tā neesot summa, kas pašlaik jāinvestē. Patlaban esot nepieciešami 90 līdz 100 miljoni latu.

Nedaudz vēlāk, šogad jūlijā, satiksmes ministrs Uldis Augulis pauda uzskatu, ka airBaltic pamatkapitāla palielināšanai nepieciešamā summa varētu būt līdzīga kā iepriekšējā kapitāla palielināšanas reizē. Pērn vasaras sākumā aviokompānijas kapitāls tika palielināts par 30 miljoniem latu.

Rīt, 17.augustā, notiks airBaltic akcionāru pilnsapulce par šo jautājumu. Savukārt pēc tās airBaltic valde sniegs plašāku informāciju par turpmāko rīcību kapitāla palielināšanas jautājumā.

Kapitāla palielināšana ir priekšnosacījums airBaltic stabilas attīstības un ilgtspējīgas darbības nodrošināšanai. Pamatkapitāla palielināšana ir nepieciešama airBaltic turpmākai izaugsmei, tostarp lidmašīnu flotes atjaunošanai, norāda airBaltic prezidents Bertolts Fliks.

Jau vēstīts, ka lidsabiedrības zaudējumi gada pirmajos piecos mēnešos bija 13 milj. Ls - šā gada pirmajā ceturksnī aviokompānijas zaudējumi bijuši 18 milj. Ls apmērā, toties aprīlī un maijā tā guvusi piecu miljonu latu peļņu.

Savukārt augusta sākumā notikušajā aviokompānijas akcionāru sanāksmē tika iecelta jauna kompānijas padome, kurā no privātā akcionāra Baltijas aviācijas sistēmas (BAS), kas daļēji pieder airBaltic vadītājam Bertoltam Flikam, puses tika ievēlēts Ilmārs Razumovskis un Žans Šarls Korsaks, kuri šogad jūnijā atkāpās no savu pienākumu pildīšanas.

No valsts puses airBaltic padomē darbosies līdzšinējie valsts virzītie pārstāvji - Santa Glāzniece, Gints Kiršteins un Raitis Tukāns.

DB jau rakstīja, ka 21. jūnijā no airBaltic padomes atkāpās airBaltic privātā akcionāra, kompānijas vadītājam Bertoltam Flikam daļēji piederošās SIA Baltijas aviācijas sistēmas izvirzītie pārstāvji - I.Razumovskis un Ž.Korsaks.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra