Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic nolēmusi atteikties no vairāk nekā 20 gadus veco Fokker 50 lidmašīnu lietošanas un plāno jau ziemas sezonā beigt lidojumiem izmantot minētās lidmašīnas.

Viens no flotes modernizācijas mērķiem ir uzlabot aviokompānijas efektivitāti, DB informēja aviokompānijas pārstāve Līna Kārkliņa.

«Pēdējos divpadsmit gadus Fokker 50 ir godam kalpojis airBaltic. Tas ir bijis mūsu galvenais «darba zirgs» reģionālajos lidojumos un nogādājis tranzīta pasažierus uz Ziemeļu tranzītmezglu Rīgā, no kura doties uz tādiem ceļojumu galamērķiem kā Parīze, Londona, Telaviva vai Kijeva,» norāda airBaltic prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks.

Viņš arī piebilst, ka jau pērn īstenota daļa no airBaltic flotes modernizācijas plāna un lidojumiem sāktas izmantot Bombardier Q400 Next Gen lidmašīnas. Savukārt Fokker 50 uzturēšanas izmaksas nemitīgi augot, jo šo lidmašīnas modeli vairs neražo.

B.Fliks arī piebilst: «Mēs izvērtēsim arī iespēju papildināt floti ar jaunām turbopropelleru lidmašīnām 2012.gada vasarā. Sākotnēji no Fokker 50 tika plānots atteikties 2013.gadā, tomēr tas notiks ātrāk.»

airBaltic sāka izmantot Fokker 50 1998.gadā. Pēdējos divpadsmit gados ar šīm lidmašīnām ir veikti vairāk nekā 140 tūkstoši lidojumu. Tās gaisā pavadījušas 180 tūkstošus stundu, un apkalpojušas 3,6 milj. pasažieru, liecina kompānijas aprēķini.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra