Svētdien, 8. janvārī, vakarā Daugavpils novada Naujenes pagastā viena kilometra attālumā no dzelzceļa stacijas Krauja no sliedēm nogāja un apgāzās 16 kravas vilciena cisternas, Db.lv informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Šembele.

VUGD informāciju par avāriju saņēma plkst. 23.15.

Avārijas rezultātā notika vielu noplūde no trīs cisternām. Eļļveidīgs šķidrums noplūda no divām cisternām. No vienas cisternas, kurai avārijas rezultātā radās plaisa, noplūda atšķaidītājs.

Pēc informācijas saņemšanas VUGD uz notikuma vietu izsūtīja sešas autocisternas un vienu glābšanas automobīli, kopā 35 amatpersonas, kā arī paziņoja par avāriju visām atbildīgajām institūcijām. Notikuma vietā jau atradās Latvijas Dzelzceļa speciālā tehnika.

Kad VUGD tehnika pēc 10 minūtēm ieradās notikuma vietā, tās pirmais uzdevums bija ierobežot vielu noplūdes izplatīšanos, izveidojot aizsargvalni. Aizsargvaļņa veidošanā iesaistījās arī Latvijas dzelzceļa tehnika. Pēc nepilnām divām stundām izlijušās vielas izplatīšanās pa zemes virsmu tika apturēta. Pilnībā aizsargvaļņa veidošana tika pabeigta pirms pulksten četriem no rīta. Kopumā ierobežota platība 4 000 m2 apmērā.

Šobrīd VUGD īsteno ugunsdrošības pasākumus laikā, kad Latvijas Dzelzceļa darbinieki veic teritorijas sakopšanu un sliežu ceļu sakārtošanu.

Apkārtējiem iedzīvotājiem vielu noplūde tiešu apdraudējumu nerada.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra