Vācijas uzņēmējs Ralfs Dīters Montāgs-Girmess būs nacionālās aviokompānijas airBaltic investors uz laiku, šorīt telefonsarunā LNT rīta raidījumam sacīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V).

Viņš skaidroja, ka valdība vakar 4,5 stundas analizēja visus šī investora piesaistes aspektus, runājot gan par drošību, gan par ekonomisko situāciju. Rezultātā izlemts, ka minētais Vācijas investors tiks piesaistīts uz laiku, lai īstenotu investīciju plānu un aviosabiedrības flotes maiņu.

Paralēli noritēs darbs pie stratēģiskā investora piesaistes. Ir dots uzdevums divu gadu laikā atrast stratēģisko investoru, pēc tam aviosabiedrībā ienāks stratēģiskais investors un tiks atpirktas lidsabiedrības daļas, ko iegūs finanšu investors. Vakar pēc valdības sēdes Matīss informēja, ka Vācijas uzņēmējs par 52 miljonu eiro ieguldījumu iegūs 20% airBaltic akciju.

Intervijā LTV rīta raidījumam Matīss paskaidroja, ka līgumā ar Vācijas investoru ir uzdots iestrādāt punktu, ka akcijas no Montāga-Girmesa «ir iespējams atpirkt kaut vai nākamajā dienā, ja atrodas stratēģiskais investors».

Matīss skaidroja, ka līdz šim notikušas sarunas ar daudziem stratēģiskajiem airBaltic investoriem, bet galvenais šķērslis ir negatīvais aviosabiedrības pašu kapitāls - mīnus 75 miljoni eiro. Līdz ar vakardienas valdības lēmumu šī situācija tiks atrisināta, aviokompānija «būs pozitīva», kļūs daudz pievilcīgāka un varēs aizņemties kredītiestādēs, paskaidroja ministrs.

Vaicāts, vai aviosabiedrība varētu iegādāties kaimiņvalstī Krievijā ražotus lidaparātus, Matīss teica, ka valdība par to nelemj un šāds jautājums jāuzdod pašai aviosabiedrība. Tomēr ministrs pauda viedokli, ka «Latvijā šīs lidmašīnas nekādā veidā neienāks».

Kā ziņots, valdība atbalstīja Prudentia atrasto nacionālās aviokompānijas airBaltic finanšu investoru, Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, kurš par 52 miljonu eiro ieguldījumu iegūs 20% airBaltic akciju Savukārt valsts aviosabiedrībā ieguldīs 80 miljonus eiro.

Iepriekš Matīss bija paudis viedokli, ka nacionālās drošības apsvērumu dēļ nebūtu vēlams izvēlēties šo konsultanta Prudentia atrasto airBaltic investoru.

Pašlaik plānots, ka airBaltic jaunas lidmašīnas iegādāsies no Kanādas lidmašīnu ražotāja Bombardier. 2012.gada decembrī airBaltic noslēdza sākotnējo pasūtījuma līgumu ar Bombardier par desmit CSeries 300 lidmašīnu iegādi ar iespēju iegādāties vēl desmit lidmašīnas. Savukārt 2014.gada jūlijā airBaltic izziņoja vēl trīs lidmašīnu iegādi.

Intervijā LTV Matīss atzina, ka alternatīva vakardienas valdības lēmumam piesaistīt finanšu investoru Montāgu-Girmesu būtu atteikties no minētā kontrakta un lidot ar vecām lidmašīnām.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra