Izrādās, sodu par braukšanu bez biļetes Rīgas sabiedriskajā transportā var nākties maksāt arī cilvēkam, kuram ir derīgs un reģistrēts e-talons, ja vien viņš kā pirmo kontrolierim uzrāda citu, konkrētajā braucienā nereģistrētu biļeti, vēsta laikraksts Diena.

Tas izrietot no noteikumiem un ir nepieciešams, lai izvairītos no zaķu bezkaunības, bet parasti netiek pārāk stingri ievērots, laikrakstam noskaidrots Rīgas satiksmē (RS).

«Braucu mājup no pasākuma, un gadījās, ka transportā iekāpa kontrole. Man somā bija četri pustukši e-taloni - viens ar vienu, cits ar trim braucieniem un tā tālāk. Pagrābu tos no somas un teicu kontrolierim, ka viens no tiem ir īstais, bet neatceros kurš, jo somā tie ir sajaukušies. Viņš savukārt man atbildēja, ka gadījumā, ja pirmie trīs būs nederīgi, man nāksies maksāt sodu kā bezbiļetniecei. Trešais, ko viņš pārbaudīja, gan izrādījās derīgs, un varēju braukt tālāk, bet, ja tā nebūtu noticis, būtu taisījusi skandālu. Kopš kura laika drīkst sodīt, ja tev ir biļete?» Dienai vaicājusi kāda sašutusi rīdziniece Anna.

RS Komunikācijas daļas vadītājs Viktors Zaķis, uz to atbildot, norādījis, ka noteikumos rakstīts - cilvēkam, kuram ir reģistrēts e-talons, tas ir jāapliecina kontrolierim, iedodot to rokā. Tāpēc, ja jautājumam pieietu ļoti strikti, par braukšanu bez biļetes varētu sodīt arī, ja pirmais uzrādītais e-talons būtu nederīgs, un šajā gadījumā kontrolieris pat bijis pretimnākošs.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra