Dienas Bizness

 • 27 otrdiena,
  septembris

  Ādolfs, Ilgonis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8709

  USD: 1.1262

Ražošana

Paraksta memorandu par Via Baltica attīstību

Trīs Baltijas valstu un Polijas transporta ministri parakstījuši memorandu par projekta Via Baltica turpmāko attīstību. Latvija jau paveikusi apjomīgu darbu, projekta ietvaros izbūvējot Saulkrastu apvedceļu, kura atklāšana plānota pavisam drīz.  

Polija esot nolēmusi aktīvāk iesaistīties projekta Via Baltica attīstības plānos, apņemoties izbūvēt apvedceļu ap Augustovu. Šī pilsēta atrodas netālu no Lietuvas - Polijas robežas un apvedceļa izbūve atvieglotu transporta satiksmi, informēja Satiksmes ministrija.

"Memoranda parakstīšana ir apliecinājums valstu gatavībai sadarboties projekta Via Baltica turpmākā attīstībā. Mēs apzināmies, ka Via Baltica ir svarīgākais ceļš no Somijas caur Baltijas valstīm uz Poliju un pārējo Eiropu. Pieaugot tirdzniecības apjomiem, pieaug arī satiksmes intensitāte, un atbalstot uzņēmēju un pārējās sabiedrības intereses, uzskatām, ka šī transporta tīkls attīstāms pēc iespējas ātrāk," akcentējis satiksmes ministrs Ainārs Šlesers.

Satiksmes ministrija atzīmē, ka Latvija šobrīd jau ir paveikusi apjomīgu darbu, projekta ietvaros izbūvējot Saulkrastu apvedceļu, kura atklāšana plānota pavisam drīz - 27. septembrī.

Igaunija savukārt paudusi apņēmību izbūvēt Pērnavas apvedceļu.

Memorands parakstīts 3. septembrī Tallinā Baltijas valstu transporta ministru ikgadējā sanāksmē.


  

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

Zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air kopā ar Airbus piektdien Budapeštas lidostā iepazīstināja ar Airbus lidmašīnu A321neo un uzsāka testēšanas turneju WIZZ pilotiem, informē Wizz Air. Kopš pirmā lidojuma...

Reklāma