Dienas Bizness

 • 28 piektdiena,
  oktobris

  Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8916

  USD: 1.0927

Ražošana

Edvīns Bērziņš

Foto: Evija Trifanova/LETA

Paraksta nodomu protokolu ar Ķīnas dzelzceļu par vilcienu satiksmes izveidošanu caur Latviju  7

Latvijas dzelzceļa prezidents Edvīns Bērziņš un Ķīnas dzelzceļu vadītājs Šens Guangzu (Sheng Guangzu) 12.jūlijā LR satiksmes ministra Ulda Auguļa vizītes ietvaros Ķīnā parakstīja nodomu protokolu par sadarbību vilciena Ķīnas dzelzceļa ekspresis (China Railway Express) attīstīšanā no Ķīnas uz Eiropu, liecina šodien izplatīts paziņojums.

Dzelzceļu vadītāji vienojās organizēt pirmo nokomplektētu izmēģinājuma vilcienu no Ķīnas uz Latviju līdz šā gada beigām.

Saistītie raksti

«Mums jāturpina vēl aktīvāka sadarbība ar mūsu Ķīnas kolēģiem un citiem partneriem, lai nodrošinātu regulāru vilcienu satiksmi ne tikai Latvijas, bet visa Baltijas reģiona tautsaimniecības interesēs, tādējādi stiprinot Latvijas dzelzceļa kā Baltijas transporta līdera lomu,» komentē E.Bērziņš.

Puses vienojās kopīgi strādāt pie nokomplektētu vilcienu sastāvu satiksmes izveidošanas satiksmē starp Ķīnu un Eiropu, koordinējot sadarbību ar kravu īpašniekiem, piegādātājiem, kā arī kopīgās mārketinga aktivitātēs. Sadarbība paredz arī vienošanos cenas noteikšanā un kravu piesaistē pārvadāšanai abos virzienos regulārā vilcienu satiksmē.

Par atbildīgajiem uzņēmumiem pirmā vilciena organizēšanā apstiprināti SIA LDz Cargo Loģistika un China Railway Container Transport Corporation.

 

Jaunākās ziņas kategorijā

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai  4

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) Siguldā izveidojis pirmo regulējamo gājēju pāreju pār sliežu ceļiem Latvijā, kas aprīkota ar luksoforu un skaņas signālu. Edvīns Bērziņš, LDz prezidents, skaidro: «Šā gada laikā esam apzinājuši visas gājēju...

Reklāma