Latvijas dzelzceļa prezidents Edvīns Bērziņš un Ķīnas dzelzceļu vadītājs Šens Guangzu (Sheng Guangzu) 12.jūlijā LR satiksmes ministra Ulda Auguļa vizītes ietvaros Ķīnā parakstīja nodomu protokolu par sadarbību vilciena Ķīnas dzelzceļa ekspresis (China Railway Express) attīstīšanā no Ķīnas uz Eiropu, liecina šodien izplatīts paziņojums.

Dzelzceļu vadītāji vienojās organizēt pirmo nokomplektētu izmēģinājuma vilcienu no Ķīnas uz Latviju līdz šā gada beigām.

«Mums jāturpina vēl aktīvāka sadarbība ar mūsu Ķīnas kolēģiem un citiem partneriem, lai nodrošinātu regulāru vilcienu satiksmi ne tikai Latvijas, bet visa Baltijas reģiona tautsaimniecības interesēs, tādējādi stiprinot Latvijas dzelzceļa kā Baltijas transporta līdera lomu,» komentē E.Bērziņš.

Puses vienojās kopīgi strādāt pie nokomplektētu vilcienu sastāvu satiksmes izveidošanas satiksmē starp Ķīnu un Eiropu, koordinējot sadarbību ar kravu īpašniekiem, piegādātājiem, kā arī kopīgās mārketinga aktivitātēs. Sadarbība paredz arī vienošanos cenas noteikšanā un kravu piesaistē pārvadāšanai abos virzienos regulārā vilcienu satiksmē.

Par atbildīgajiem uzņēmumiem pirmā vilciena organizēšanā apstiprināti SIA LDz Cargo Loģistika un China Railway Container Transport Corporation.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra