Neviens no pārējiem ministriem pagaidām nav sekojis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (Zatlera Reformu partija, ZRP) rīcībai, rosinot nomainīt Rīgas brīvostas valdes locekļus.

Tāpat neviens no ministriem nav rosinājis izmaiņas valdē kādā citā ostā, otrdien žurnālistiem norādīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (Vienotība).

Jāatgādina, ka Rīgas ostas valdē ir astoņi valdes locekļi – četri attiecīgās pašvaldības pārstāvji un četri Ministru kabineta iecelti pārstāvji — ekonomikas, finanšu, satiksmes un vides ministru izvirzīti pārstāvji. Valdība otrdien pēc E. Sprūdža ierosinājuma nolēma atcelt no Rīgas brīvostas valdes locekļa amata Viesturu Silenieku (Zaļo un zemnieku savienība), viņa vietā ieceļot ZRP biedri Ingu Antāni. V. Silenieka atcelšana no amata pamatota ar to, ka viņš vairs nespējot pārstāvēt E. Sprūdža viedokli. V. Silenieks iepriekš atbalstīja neskaidro Spilves zemes nomas līgumu, kuru tagad trešdien plānots atkārtoti izvērtēt Rīgas brīvostas ārkārtas valdes sēdē.

Pārējiem ministriem tika uzdots izvērtēt, vai viņu pārstāvji brīvostas valdē spēs aizstāvēt ministru pozīciju, un tas arī ir izdarīts. Tostarp finanšu ministrs Andris Vilks (Vienotība) paudis pārliecību, ka viņa pārstāvis Ēriks Škapars spēs nodrošināt attiecīgu pozīciju un balsojumu, informēja V. Dombrovskis. Jāpiebilst, ka iepriekš arī Ē. Škapars atbalstīja Spilves zemes nomas līgumu, tādējādi var secināt – ja viņš tagad savu pozīciju mainīs, nekādu problēmu nebūs.

Bez V. Silenieka un Ē. Škapara Rīgas brīvostas valdē darbojas ekonomikas ministra virzītais pārstāvis Olafs Pulks (Vienotība) un satiksmes ministra virzītais pārstāvis Juris Vaskāns (savulaik saistīts ar ZZS).
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra