Dienas Bizness

 • 30 ceturtdiena,
  marts

  Nanija, Ilgmārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8618

  USD: 1.0737

Ekonomika

Parīzes lidostas darbinieki apmeklējuši teroristu nometnes

Vairāk kā 70 musulmaņu darbiniekiem Francijas galvenajā lidostā liegta piekļuve lidostas drošības zonām. Tiek uzskatīts, ka Čārlza de Gaula (Charles de Gaulle) lidostas darbinieki, tai skaitā tie, kas atbildīgi par bagāžu, apmeklējuši teroristu trenniņnometnes Pakistānā un Afganistānā.

BBC News ziņo, ka vairākiem darbiniekiem, kuri ir identificēti kā riskanti, joprojām ir pieeja lidostas drošības zonām.

Atklājies, ka viens no darbiniekiem ir draugs Ričardam Reidam (Richard Reid), kurš 2001.gadā mēģināja uzspridzināt lidmašīnu, kas bija ceļā no Parīzes uz ASV. Savukārt kāds cits darbinieks ir tuvu stāvošs alžīriešu teroristu grupai, kura saistīta ar teroristu tīklu al-Qaeda.

Čārlza de Gaula lidostas vadība veikusi darbinieku drošības pārbaudes, aptaujājot vairākus desmitus musulmaņu darbinieku. Pēc tam 100 par bagāžu atbildīgajiem un lidmašīnu apkopējiem tika piemērota īpaša novērošana. Kopmā 72 cilvēkiem tika liegta piekļuve drošības zonām lidostā.

Vairāki apsūdžtie sākuši tiesāties ar lidostas vadību, apgalvojot, ka šāda rīcība saucama reliģisku diskrimināciju.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupa Lux Express iegādājusies sešus jaunākās paaudzes Scania Irizar autobusus, kuri tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga. Jaunie autobusi pasažierus...

Reklāma