Šobrīd apturēta dzelzceļa biļešu pārdošana starptautiskajos maršrutos uz Maskavu, Sanktpēterburgu un Minsku, kā arī atpakaļ uz Rīgu braucieniem no 28. oktobra, informē Valsts a/s Latvijas dzelzceļš mediju attiecību vadītājs Māris Ozols.

Oktobra pēdējā svētdienā oktobra beigās notiek Eiropas rietumu daļas valstu pāreja uz ziemas laiku, savukārt Krievijas dome pašlaik skata jautājumu par palikšanu ziemas laikā arī turpmāk un pulksteņa negrozīšanu, mainoties sezonām.

«Lai pasažieriem nerastos apjukums par precīziem vilciena atiešanas laikiem, līdz šī jautājuma galējai izlemšanai Krievijas domē, biļešu tirdzniecību dzelzceļa pasažieru pārvadājumiem no un uz Krieviju un Baltkrieviju ir pārtraukta 28. oktobrim un turpmākajiem datumiem,» teikts Latvijas dzelzceļš paziņojumā.

Pirmo reizi pulksteņa rādītāju pavirzīšana par stundu atpakaļ, iestājoties ziemas sezonai un stundu uz priekšu - vasaras laikā, energoresursu ekonomijas nolūkos notika Lielbritānijā 1908. gadā. Pašreiz tā tiek īstenota vairāk kā 80 pasaules valstīs, tomēr kalendārais brīdis, kad notiek pāreja uz vasaras vai ziemas laiku dažādos kontinentos un reģionos atšķiras. Vienīgā valsts Rietumeiropā, kura dzīvo «vasaras laikā» visu gadu, ir Islande. Latvijā pāreja no un uz ziemas un vasaras laiku tiek īstenota kopš 1981. gada un pagaidām nav plānots to atcelt.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra