Dienas Bizness

 • 29 trešdiena,
  marts

  Aldonis, Agija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8646

  USD: 1.0859

Ekonomika

Pārvadātāju dzeltenās izziņas nomaina EK veidlapa

Sākot ar 2007.gada 21.jūliju, starptautiskajos autopārvadājumos izmantotā dzeltenā izziņa par dienām, kad autovadītājs nav vadījis transportlīdzekļus un nevar uzrādīt tahogramas, zaudē spēku, Db.lv informēja Valsts SIA Autotransporta direkcija Starptautisko autopārvadājumu koordinācijas daļas vadītāja Indra Gromule.

Turpmāk Latvijas pārvadātājiem veicot gan starptautiskos, gan iekšzemes pārvadājumus, jāizmanto Eiropas Komisijas (EK) parauga vienotas formas veidlapa.

I.Gromule uzsver, ka līdz šim izziņu par dienām, kad autovadītājs nav vadījis transportlīdzekļus un nevar uzrādīt tahogramas, obligāti izmantoja tikai starptautiskajos pārvadājumos. Turpmāk EK parauga vienotas formas veidlapa (Darbību apliecinājums) būs jāizmanto arī iekšzemes pārvadājumos. Darba devējs vienoto formu izdrukā no interneta uz uzņēmuma veidlapas vai parastas baltas lapas. Internetā informācija par uzņēmumu un autovadītāju netiek reģistrēta. Darbību apliecinājums pirms brauciena Latvijas teritorijā, Eiropas Savienībā vai ārpus tās (tai skaitā Krievija), jāaizpilda mašīnrakstā vienā eksemplārā latviešu valodā un jāparaksta gan uzņēmuma pārstāvim, gan autovadītājam. Darbību apliecinājums pēc brauciena jāuzglabā kopā ar uzglabājamajiem oriģinālajiem tahogrāfa datiem. Kad vienotās formas izziņa ar datoru vai mašīnrakstā ir aizpildīta, to paraksta gan uzņēmuma pārstāvis, gan autovadītājs.

Ja autovadītājs, veicot vai nu starptautisko vai iekšzemes pārvadājumu, nevar uzrādīt tahogrāfā reģistrētos datus, jo ir bijis slims vai atvaļinājumā vai ir vadījis transportlīdzekli, uz kuru neattiecas regula (EK) Nr.561/2006, izmantojama elektroniski lejupielādējama veidlapa – Darbību apliecinājums saskaņā ar regulu (EK) Nr.561/2006 vai Eiropas līgumu par transportlīdzekļu apkalpju darbu starptautiskajos autopārvadājumos (AETR), saskaņā ar Eiropas Komisijas 2007.gada 12.aprīļa Lēmumu Nr.2007/230/EK par veidlapu saistībā ar sociālās jomas tiesību aktiem, kas attiecas uz darbībām autotransporta jomā, kurš ietverts Ministru kabineta (MK) noteikumos Nr. 474 Transportlīdzekļu apkalpes locekļu darba laika organizēšanas, ievērošanas un uzskaites noteikumi, kas paredz vienotas formas veidlapas ieviešanu arī Latvijā gan veicot starptautiskos, gan iekšzemes pārvadājumus.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupa Lux Express iegādājusies sešus jaunākās paaudzes Scania Irizar autobusus, kuri tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga. Jaunie autobusi pasažierus...

Reklāma