Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  aprīlis

  Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Ekonomika

Pārvdājumiem uz Krieviju būs papildu atļaujas

Latvijas – Krievijas starpvaldību komisijas sēdē panākta vienošanās par papildu 11 000 atļauju apmaiņu autopārvadājumiem starp abām valstīm 2010.gadā, informē valsts SIA Autotransporta direkcija.

Jau jūlijā Latvijas pārvadātājiem Autotransporta direkcijā būs iespēja papildus saņemt 5500 atļaujas. Ar tādu pašu atļauju skaitu puses apmainīsies arī šā gada septembrī.

Pie jautājuma par situāciju autopārvadājumu tirgū un autopārvadājumu atļauju kvotu puses vēlreiz atgriezīsies Latvijas–Krievijas Kopējās komisijas par starptautisko autopārvadājumu jautājumiem laikā, ko plānots organizēt Rīgā šā gada septembrī.

Šogad puses jau ir apmainījušās ar 30 000 atļaujām kravu divpusējiem un tranzīta pārvadājumiem (tas ir par 15% mazāk nekā 2009.gadā), taču 65% no tām jau ir izmantotas. Pēdējo trīs mēnešos autopārvadājumu apjoms starp Latviju un Krieviju ir ievērojami pieaudzis. Lai nodrošinātu kravu piegādes saistību izpildi, Latvijas pārvadātājiem 2010.gadā būtu nepieciešamas vismaz 50 000 atļaujas.

Viens no priekšnosacījumiem atļauju kvotas palielināšanai ir Krievijas autopārvadātāju daļas paplašināšana starptautisko autopārvadājumu tirgū. Krievijas puse vairākkārtīgi uzsvērusi, ka svarīgs priekšnoteikums abu valstu atbildīgo institūciju konstruktīvam dialogam un paritātes nodrošināšanai ir abu valstu autopārvadātāju asociāciju sadarbība.

Kā pozitīvu piemēru Krievijas puse min Lietuvas un Krievijas autopārvadātāju asociāciju sadarbības modeli. Turpretim aktīva rīcība no Latvijas autopārvadātāju asociācijas Latvijas auto puses līdz šim neesot novērota. Autotransporta direkcija uzsver, ka līdz kopējās komisijas sanāksmei rudenī starp Latvijas un Krievijas asociācijām būtu jāizstrādā darījumu kontaktu veicināšanas mehānisms.

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Valdība liek šķēršļus tranzītam

Valdība liek šķēršļus tranzītam  12

Uz nacionālās drošības riskiem baltītais valdības liegums Ventspils brīvostai piedalīties Nord Stream 2 projektā atstāj komersantus neziņā «Valdības lēmumi ir saistoši visām fiziskajām un juridiskajām personām Latvijā,»...

Reklāma