Starptautisko autobusu pārvadātāju Lux Express patlaban nebaida konkurence ar vilcienu pārvadātājiem, arī Rail Baltica projekts, jo tas nerealizēsies tuvākās desmitgades laikā, atzina uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Hanness Sārpū.

«Lai arī dzelzceļa pasažieru pārvadātāji ir konkurenti autobusu pasažieru pārvadātājiem, pagaidām Rail Baltica projektam nav ietekmes uz mūsu attīstības plāniem, jo patlaban redzam, ka tas, visticamāk, nerealizēsies tuvākās desmitgades laikā,» skaidro Sārpū.

Arī maršrutā Tallina-Sanktpēterburga konkurence ar dzelzceļu patlaban neesot aktuāla. Ik ceturksni Lux Express pārvadāto pasažieru skaits pieaug, un, piemēram, šā gada trešajā ceturksnī tika pārvadāts par 19% vairāk pasažieru nekā pērn, un tiek paredzēts, ka šis skaits turpinās pieaugt. Patlaban autobusi nodrošina 850 sēdvietas ik dienas starp Tallinu un Sanktpēterburgu. Ja, kā plānots, šajā maršrutā tikšot norīkots arī vilciens, tad pēc diviem līdz trīs gadiem ar vilcieniem varētu apkalpot vēl 200-400 pasažierus, taču «tas tāpat būtiski neietekmētu Lux Express biznesu», skaidro Sārpū.

Preču zīme Eurolines Lux Express pieder AS MootorReisi, kas dibināta 1993.gadā.

Lux Express Grupa ir pasažieru pārvadājumu uzņēmums Baltijas valstīs, kas piedāvā starptautiskos savienojumus starp Baltijas valstīm, Krieviju un atsevišķām Eiropas Savienības valstīm.

2010.gadā pasažieru pārvadājumu uzņēmuma Lux Express pārvadāto pasažieru skaits, salīdzinot ar 2009.gadu, palielinājies par 22%.

2010.gadā Lux Express kopumā pārvadāja vairāk nekā 447 000 pasažieru.

Šā gada trešajā ceturksnī Lux Express ienākumi bija 3,74 miljoni eiro (2,6 miljoni latu), kas ir par 24% vairāk, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Peļņas rādītāji pieauga par 17% un pārsniedza 830 000 eiro (576 000 latu), kamēr pārvadāto pasažieru skaits pārskata periodā sasniedza 181 000, par 23% pārsniedzot pagājušā gada rezultātus.

Lux Express grupa ir viens no lielākajiem pasažieru pārvadājumu uzņēmumiem Baltijas valstīs, kas piedāvā visbiežākos starptautiskos savienojumus starp Baltijas valstīm, Krieviju un atsevišķām Eiropas Savienības valstīm.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra