Dienas Bizness

  • 28 piektdiena,
    aprīlis

    Gundega, Terēze

  • Eiro kalkulators

     EUR  LVL

Ekonomika

Pasažieru pārvadājumu nozare stagnē  2

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2007. gadā vairākos transporta veidos ir samazinājies pasažieru pārvadājumu skaits.

Pa dzelzceļu pārvadāto pasažieru skaits 2007. gada janvārī – decembrī ir palicis iepriekšējā gada līmenī. Šo transportu izmantoja 27,4 milj. pasažieru. Salīdzinot ar 2006. gadu, pieaudzis iekšzemē pārvadāto pasažieru skaits, kas 2007. gada divpadsmit mēnešos bija 27 milj. pasažieru, kas veidoja pieaugumu par 0,1 %. Savukārt starptautiskajā satiksmē pa dzelzceļu pārvadāto pasažieru skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir samazinājies par 3 % un sasniedza 0,4 milj. pasažieru.

Pasažieru pārvadājumi ar autotransportu 2007. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir samazinājušies. Ar regulāras satiksmes autobusiem pārvadāja 195 milj. pasažieru, kas ir par 6,9 % mazāk nekā iepriekšējā gada 12 mēnešos. Lielākā daļa (99,7 %) ar regulāras satiksmes autobusiem pārvadāto pasažieru tika pārvadāti iekšzemē. Pārvadāto pasažieru skaits iekšzemē, salīdzinot ar 2006. gadu, samazinājies par 6,9 %. No iekšzemē ar regulāras satiksmes autobusiem pārvadāto pasažieru kopskaita lielākā daļa (76,5 %) pasažieru pārvietojās ar pilsētu satiksmes maršrutu autobusiem. Pasažieru pārvadājumi ar starptautiskās satiksmes autobusiem ir samazinājušies par 13,6 %.

Ar pilsētu elektrotransportu 2007. gadā pārvadāja 183,6 milj. pasažieru, kas ir par 0,7 % mazāk nekā iepriekšējā gada 12 mēnešos. Tramvaju pakalpojumus izmantoja 93,2 milj. pasažieru – par 0,2 % vairāk nekā 2006. gada janvārī – decembrī, bet ar trolejbusiem pārvietojās 90,4 milj. pasažieru – par 1,7 % mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā.

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  8

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma