Eiropas lielākā lidosta pēc pārvadāto pasažieru apjoma Hītrova novērojusi jūtamu pasažieru samazinājumu lidojumos uz eirozonas parādu krīzes nomocītajām valstīm. Apkalpoto izlidojošo un ielidojošo pasažieru skaits uz Grieķiju un Spāniju samazinājies arī Rīgas lidostā.

Šā gada maijā, salīdzinot ar aizvadītā gada maiju, pasažieru skaits no Hītrovas uz Grieķiju samazinājies par 11,3%, uz Itāliju par 9,2%, uz Portugāli par 11,4%, bet Spāniju 2,5%.

«Eirozonas krīzes ietekme ir jūtama ar asu pasažieru skaita kritumu, kā arī ar samazinātu kravu pārvadājumu apjomu,» Reuters sacīja BAA izpilddirektors Kolins Metjū (Colin Matthews). BAA, kas pieder Spānijas infrastruktūras kompāniju milzim Ferrovial, norādīja, ka kravas pārvadājumi maijā samazinājušies par 2,4% visās operatora pārvaldītajās lidostās. Hītrovā šis kritums bijis 3,8% apmērā.

Kopumā maijā Hītrovu izmantojuši 5,8 miljoni pasažieru, kas gada griezumā bijis kritums 0,6% apmērā. BAA arī norāda, ka eirozonas krīze apliecina nepieciešamību pēc ciešākas saiknes izveidošanu starp Lielbritāniju un tādām valstīm kā Ķīna, Indija un Brazīlija, kuru ekonomikas turpina baudīt izaugsmi.

Lidostā Rīga šā gada pirmajos piecos mēnešos apkalpojusi 8,7 tūkstošus ielidojošu un izlidojošu pasažieru no Grieķijas, kas ir par 14,95% mazāk nekā aizvadītā gada attiecīgā laika posmā (10,3 tūkstoši). Savukārt maršrutos uz un no Spānijas lidosta Rīga gada pirmajos piecos mēnešos apkalpojusi 36,2 tūkstošus cilvēku, kas, salīdzinot ar attiecīgu periodu pirms gada (43,9 tūkstoši), ir kritums par 17,63%, liecina lidostas apkopotā informācija.

Saskaņā ar Starptautiskās lidostu padomes apkopotajiem datiem aprīli divdesmit vadošās kravas lidostas novērojušas kravas pārvadājumu apjomu samazināšanos. Īpaši spēcīga pārvadājumu samazināšanās tikusi novērota Ziemeļamerikā (gada griezumā 7%), Eiropā (gada griezumā 4,3%) un Āzijas – Klusā okeāna reģionā (gada griezumā 3,1%).

Db.lv jau ziņoja, ka Eiropā valda satraukums par parādu krīzes piemeklētajām valstīm. Nedēļas nogalē kļuva zināms, ka Spānija saņems aizdevumu līdz 100 miljardu eiro (70 miljardu latu) apmērā problēmās nokļuvušo banku atbalstam.

Aizdevums paredzēts vien banku glābšanai un neuzspiedīs valstij stingrus starptautisko aizdevējumu nosacījumus. No Spānijas tiek prasītas turpmākas valsts banku sektora reformas un sagaidāma arī tā uzraudzība no starptautisko aizdevēju puses.

Iepriekš vēstīts arī, ka Grieķijā samazinājies ārvalstu tūristu skaits.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra