Dienas Bizness

 • 28 otrdiena,
  marts

  Gunta, Ginta, Gunda

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8640

  USD: 1.0889

Ekonomika

Pasažieru vilciena vadītājs: valsts var ietaupīt uz sabiedriskā transporta rēķina  10

Sabiedriskā transporta sistēmu Latvijā var optimizēt un panākt, ka tā prasa mazāk līdzekļu pakalpojumu sniedzēja zaudējumu segšanai no valsts budžeta, piektdien intervijā Lietišķajā Dienā norāda valsts akciju sabiedrības Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētājs Andulis Židkovs.

Pie sabiedriskā transporta sistēmas optimizācijas patlaban tiek strādāts Autotransporta direkcijā.

Krīzi uzņēmumam Pasažieru vilciens licis just gan pasažieru skaita kritums pērn par 18% salīdzinājumā ar 2008. gadu, gan valsts dotācijas samazinājums par 5,5 miljoniem latu. Tomēr par Eiropas naudu iegādājoties modernus vilcienus Pasažieru vilciens cer par vismaz 20% palielināt pasažieru skaitu.

Ar šādu vilcienu būšot gatavi braukt arī tie, kas patlaban uzskata zem sava goda kāpt vecajā vilcienā, uzskata A.Židkovs. Jaunie vilcieni Latvijā pašreizējo elektrovilcienu un daļas dīzeļvilcienu vietā kursēs no 2016. gada. Maksa par braukšanu šajos vilcienos paredzēta tāda pati kā tagad, vien koriģēta atbilstoši inflācijas rādītājiem.

Pasažieru vilcienu kustību uz citām Eiropas valstīm A. Židkovs nesola vēl ilgus gadus, tomēr iespēju rezervēt vilciena biļetes internetā pasažieri varētu pēc gada vai diviem.

 

Saistītie raksti

Reklāma