AS Pasažieru vilciens valdes loceklis Māris Bremze iesniedzis atlūgumu.

Viņš aģentūrai LETA norādīja, ka šādu lēmumu pieņēmis, lai ļautos jauniem profesionāliem izaicinājumiem.

Vienlaikus Bremze absolūti noliedza, ka uz viņu varētu būt izdarīts politisks spiediens, lai šo amatu atstātu.

Taujāts, vai jau ir noskatīta jauna darbavieta, Bremze norādīja, ka patlaban vēl to komentēt nevēlas.

Savukārt Pasažieru vilcienā apstiprināja, ka uzņēmuma valde joprojām ir lemtspējīga. Kompānijas valdē darbu turpina Mikus Pērse, kā arī valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns.

Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa sacīja, ka šāds Bremzes lēmums bijis pārsteigums un savos skaidrojumos par tā iemesliem viņš bijis skops.

Vienlaikus Innusa atzinīgi vērtēja Bremzes profesionalitāti un pauda cerību, ka šāds lēmums saistīts ar jauniem profesionāliem izaicinājumiem.

Innusa norādīja, ka uz vakanto amatu tiks sludināts konkurss un, visticamāk, pagaidu valdes loceklis uzņēmumā iecelts netiks, vienlaikus gan piebilstot, ka oficiāla lēmuma par to vēl nav bijis, tāpēc pagaidām tas ir viņas personīgais vērtējums.

Bremze Pasažieru vilciena valdes locekļa amatā bija kopš 2014.gada jūlija. Pirms tam viņš strādājis vairākos AS Latvijas Dzelzceļš koncerna uzņēmumos.

Vienlaikus Bremze ir vienīgais īpašnieks SIA Vadības risinājumi.

Pasažieru vilciens ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no Latvijas Dzelzceļa veiktajām funkcijām. Iepriekš Pasažieru vilciens 100% bija Latvijas Dzelzceļa meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra