Līdzšinējam VAS Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētājam Andulim Židkovam amats tomēr bijis jāatstāj, tas atdots bijušajam Satiksmes ministrijas valsts sekretāram Nilam Freivaldam.

Andulim Židkovam piedāvāta alternatīva- valdes locekļa amats Autotransporta direkcijā, DB noskaidroja Satiksmes ministrijā (SM). Nila Freivalda karjera valsts pārvaldē bijusi gana plaša, viņš bijis gan Autotransporta direkcijas valdes loceklis, gan Latvijas Jūras administrācijas valdes priekšsēdētājs, gan SM valsts sekretārs, gan Ekonomikas ministrijas Enerģētikas departamenta direktora vietnieks. Līdz ar to arī VAS Pasažieru vilciens pievienojies to daudzo SM pakļautībā esošo uzņēmumu skaitam, kam pēc Ulda Auguļa (ZZS) stāšanās ministra amatā mainījusies uzņēmuma vadība.

DB jau rakstīja, ka A. Židkova atcelšana no VAS Pasažieru vilciens valdes bijusi jau akcionāra sapulces darba kārtībā pirms mēneša, taču toreiz akcionārs nomainīja tikai divus Pasažieru vilciens valdes locekļus- atlaida Andreju Požarnovu un Gintu Karlsonu, bet iecēla ZZS biedru Mārtiņu Jirgenu.

Tika pieļauts, ka A. Židkova vietā varētu stāties pašreizējais SM valsts sekretārs Anrijs Matīss. Tāpat kā citos savas pakļautības valdes maiņas gadījumos, SM nekādu bijušās Pasažieru vilciens valdes maiņas argumentāciju nesniedz, vien norāda, ka no jaunās valde sagaida iesākto darbu turpināšanu, aktīvāku kopējā sabiedriskā transporta maršrutu tīkla sakārtošanu, nodrošinot vienotu pasažieru pārvadājumu sistēmu un novēršot dzelzceļa un autotransporta pārklāšanos. Tāpat jāturpina iesāktais darbs pie konkursa par jauno vilcienu iegādi, lai nodrošinātu projekta īstenošanu paredzētajos termiņos un iedzīvotāji tiktu pie jauniem 34 elektrovilcieniem un septiņiem dīzeļvilcieniem. A. Židkovs no darba Pasažieru vilciens esot aizgājis labprātīgi, jo viņš saskatot izaugsmi darbā Autotransporta direkcijā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra