Dienas Bizness

 • 26 svētdiena,
  februāris

  Evelīna, Aurēlija, Mētra

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8450

  USD: 1.0609

Ražošana

Pasažieru vilciens vagonus aprīkos ar platākiem pakāpieniem  6

A/s Pasažieru vilciens (PV) uzsākusi dīzeļvilcienu vagonu aprīkošanu ar paplašinātiem pakāpieniem, kuriem jānodrošina ērtāka iekāpšana un izkāpšana no vilciena, informē uzņēmuma pārstāvji.

Šāds lēmums pieņemts, jo pērnā gada nogalē Siguldā tika uzsākts veidot jauna tipa paaugstinātos peronus, kuri atšķiras no pārējiem peroniem Latvijā gan augstuma, gan platuma ziņā. Rezultātā pasažieriem ir jāpārvar mazāks pakāpienu skaits, savukārt palielinājās attālums starp peronu un vilciena pakāpieniem, tādēļ dīzeļvilcienu vagonus aprīkos ar papildu pakāpienu, kurš ir platāks un nosedz attālumu starp peronu un vilcienu, skaidro a/s Pasažieru vilciens pārstāve Jana Priedniece.

Pašlaik ar platāko pakāpienu aprīkoti 43 no ekspluatācijā esošajiem 57 vagoniem, pakāpeniski notiek pārējo vagonu aprīkošana. Visu vagonu aprīkošanu plānots pabeigt līdz marta beigām.

Organizējot vilcienu reisus, dots uzdevums Valgas virzienā (tai skaitā uz Siguldu, Cēsīm, Valmieru) pēc iespējas plānot kustību tiem sastāviem, kuriem jau ir paplašinātie pakāpieni.

Reklāma