Dienas Bizness

 • 27 otrdiena,
  septembris

  Ādolfs, Ilgonis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8709

  USD: 1.1262

Ražošana

Edmunds Brencis, Dienas Mediji

Pasažieru vilcienu Latvijai grib piegādāt 3 kompānijas  20

Jaunus elektrovilcienus un dīzeļvilcienus Latvijai vēlas piegādāt trīs kompānijas — a/s Rīgas vagonbūves rūpnīca kopā ar Bombardier Transport France, Stadler Bussnang AG un Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A.

Par to liecina saņemtie pretendentu pieteikumi. DB jau rakstīja, ka iepriekšējais konkursss par pasažieru elektrovilcienu un dīzeļvilcienu piegādi tika izbeigts bez rezultāta un izsludināja jaunu. Pirmajā pasažieru elektrovilcienu un dīzeļvilcienu konkursā pieteikumu bija iesnieguši pieci uzņēmumi —  Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A. (CAF) (Spānija),  Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz Spółka Akcyjna Holding (Polija), Bombardier Transport France S.A.S. (Francija), Stadler Bussnang AG (Šveice), KONČAR-ELEKTRIČNA VOZILA D.D. (Horvātija).

Saistītie raksti

DB jau rakstīja, ka testa elektrovilciena piegāde iecerēta  1,5 gadus pēc līguma parakstīšanas ar ražotāju. Bet kopumā visu pārējo vilcienu piegāde būs jāveic līdz 2015. gadam.  Šī projekta ietvaros paredzēts iegādāties 34 elektrovilcienus (ar 4 vagonu sastāvu) un 7 dīzeļvilcienus (ar 3 vagonu sastāvu). Kopējās projekta izmaksas ir aplēstas uz 144 milj. Ls, no kuriem ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums būs nedaudz lielāks par 100 milj. Ls, bet Latvijas līdzfinansējums  — 43,9 milj. Ls jeb 30.5 % no kopējām projekta izmaksām.
 

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

Zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air kopā ar Airbus piektdien Budapeštas lidostā iepazīstināja ar Airbus lidmašīnu A321neo un uzsāka testēšanas turneju WIZZ pilotiem, informē Wizz Air. Kopš pirmā lidojuma...

Reklāma