Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  aprīlis

  Līksma, Bārbala

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8483

  USD: 1.0848

Ekonomika

Edmunds Brencis, Dienas Mediji

Pasažieru vilcienu Latvijai grib piegādāt 3 kompānijas  20

Jaunus elektrovilcienus un dīzeļvilcienus Latvijai vēlas piegādāt trīs kompānijas — a/s Rīgas vagonbūves rūpnīca kopā ar Bombardier Transport France, Stadler Bussnang AG un Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A.

Par to liecina saņemtie pretendentu pieteikumi. DB jau rakstīja, ka iepriekšējais konkursss par pasažieru elektrovilcienu un dīzeļvilcienu piegādi tika izbeigts bez rezultāta un izsludināja jaunu. Pirmajā pasažieru elektrovilcienu un dīzeļvilcienu konkursā pieteikumu bija iesnieguši pieci uzņēmumi —  Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A. (CAF) (Spānija),  Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz Spółka Akcyjna Holding (Polija), Bombardier Transport France S.A.S. (Francija), Stadler Bussnang AG (Šveice), KONČAR-ELEKTRIČNA VOZILA D.D. (Horvātija).

DB jau rakstīja, ka testa elektrovilciena piegāde iecerēta  1,5 gadus pēc līguma parakstīšanas ar ražotāju. Bet kopumā visu pārējo vilcienu piegāde būs jāveic līdz 2015. gadam.  Šī projekta ietvaros paredzēts iegādāties 34 elektrovilcienus (ar 4 vagonu sastāvu) un 7 dīzeļvilcienus (ar 3 vagonu sastāvu). Kopējās projekta izmaksas ir aplēstas uz 144 milj. Ls, no kuriem ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums būs nedaudz lielāks par 100 milj. Ls, bet Latvijas līdzfinansējums  — 43,9 milj. Ls jeb 30.5 % no kopējām projekta izmaksām.
 

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Latvijas lidsabiedrība airBaltic kopā ar tūroperatoru Tez Tour Latvija uzsāk pasaulē pirmos čarterlidojumus ar Bombardier CS300 lidmašīnu, informē aviosabiedrībā. Vasaras sezonā čarterlidojumi savienos Rīgu ar Antāliju, Heraklionu,...

Reklāma