Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  aprīlis

  Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Ekonomika

Edmunds Brencis, Dienas Mediji

Pasažieru vilcienus Latvijai meklēs jaunā konkursā  9

Jauns konkurss tika izsludināts, jo konkursa pirmajā kārtā konstatēts, ka prasībām, kas noteiktas kandidātu pieredzei un tehniskajām iespējām, neatbilst pietiekams pretendentu skaits, lai nodrošinātu pienācīgu konkurenci konkursa otrajā kārtā, stāsta valsts a/s Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētājs Andulis Židkovs.

Viņš uzsver, ka pirmais pasažieru elektrovilcienu un dīzeļvilcienu konkurss, kurā pieteikumu bija iesnieguši pieci uzņēmumi – Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A. (CAF) (Spānija), Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz Spółka Akcyjna Holding (Polija), Bombardier Transport France S.A.S. (Francija), Stadler Bussnang AG (Šveice), KONČAR-ELEKTRIČNA VOZILA D.D. (Horvātija), tiek izbeigts.

«Diemžēl nācās konstatēt, ka ir jomas, kurās prasību latiņa ir pārāk augsta, bet ir arī jomas, kurās prasību slieksnis ir pārāk zems, un nebija iespējams nodrošināt pietiekamu konkurenci,» skaidro A. Židkovs. Tieši tāpēc izstrādāts jauns nolikums un arī izsludināts jauns konkurss, kurā var pieteikties arī tie, kuri attiecīgus pieteikumus bija iesnieguši iepriekšējā konkursā. Jaunā konkursa nolikumā ir samazinātas prasības attiecībā uz kandidātu pieredzei tieši mūsu klimatiskajiem apstākļiem un tehniskajām prasībām atbilstošu vilcienu ražošanā, savukārt palielinātas attiecībā uz pieredzi ritošā sastāva apkopē, lai tā būtu atbilstoša paredzamā līguma apjomam.

Vairāk lasiet šodienas Dienas Biznesā.

Jaunākās ziņas kategorijā

Prezentēs Rail Baltica izmaksu un ieguvumu analīzi

Prezentēs Rail Baltica izmaksu un ieguvumu analīzi

Šodien, 24.aprīlī sākas Rail Baltica projektam veltīts divu dienu starptautisks pasākums Rail Baltica Global Forum 2017 - Building A New Economic Corridor, kura laikā skatīs Rail Baltica ekonomisko potenciālu, iepirkumu politiku...

Reklāma