Visbiežākais ārējais iemesls korespondences kvalitatīvas piegādes traucējumiem ir nesakārtota adrešu numerācija, neatbilstošs pastkastīšu tehniskais stāvoklis un nepieskatīti mājdzīvnieki, kas apdraud pastnieku veselību, liecina Latvijas Pasta darbinieku novērojumi.

Viens no būtiskākajiem pastnieku darbu apgrūtinošiem ārējiem faktoriem – nesakārtota adrešu numerācija –  rodas, kad atsevišķās teritorijās paralēli spēkā esošajiem māju nosaukumiem tiek veidotas jaunas ielas vai tiek apvienotas vairākas ielas vienā un attiecīgi  tiek piešķirta jauna numerācija tajās esošajiem namiem. Tādējādi dažkārt veidojas situācijas, kad par jauno adrešu kārtību netiek informēts ne Latvijas Pasts, ne arī korespondences izsūtītāji, tajā skaitā bankas, telekomunikāciju un komunālo pakalpojumu sniedzēji, un pasta darbiniekiem nav iespēju piegādāt pasta sūtījumus atbilstoši norādītajām adresēm, norāda Latvijas Pasta pārstāvji.

Tāpat bieži ir gadījumi, kad uz mājas adrese nekādā veidā netiek norādīta vispār, vai situācijas, kad mājām vienā ielā ir vienādi numuri. Samērā bieži novērojams, ka mājas reālā adrese un uz tās norādītā adrese nesaskan.

Bieži korespondences piegāde kavējas arī bojātas pastkastītes vai to neatbilstoša izvietojuma un izmēra dēļ. Biežāk sastopamās problēmas ir pastkastīšu neesamība, neidentificējamas, bojātas un neaizslēgtas pastkastītes, pārāk maza izmēra pastkastītes vai to izvietojums nepiemērotā un grūti pieejamā vietā, stāsta Latvijas Pasta pārstāvji.

Joprojām viens no izplatītākajiem apstākļiem, kas apgrūtina sūtījumu kvalitatīvu piegādi, ir īpašnieku nepieskatīti suņi. Pērn no suņu uzbrukumiem cietuši 37 pastnieki, un septiņos no šiem gadījumiem pastniekiem bija nepieciešama ilgstoša ārstēšanās. 2012. gada pirmajos sešos mēnešos no suņu uzbrukumiem ir cietuši 23 pastnieki, un pieciem ir nepieciešama ilgstoša ārstēšanās, norāda pasta pārstāvji. Pēdējo gadu laikā ir fiksēts tikai viens gadījums, kad pastniekam uzbrucis klaiņojošs suns, visos citos gadījumos uzbrukuši saimnieku suņi. Tāpat ir bijuši gadījumi, kad pastnieks, redzēdams, ka suns ir pieķēdēts, devies līdz adresāta durvīm, tomēr suns, pamanīdams pastnieku, ir ticis pāri barjerām un uzbrucis. Tāpat arī ir bijuši gadījumi, ka suņi izskrien no mājas mirklī, kad saimnieks ver vaļā durvis, norāda Latvijas pasta pārstāvji.

Dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpumu gadījumā fiziskai personai draud sods no piecu līdz 250 Ls apjomā, savukārt juridiskai personai – no desmit līdz 500 Ls apjomā. Tāpat par suņu uzbrukumiem pastniekiem tiek informēta pašvaldības policija un Pārtikas un veterinārais dienests.

Saskaņā ar Pasta likumu, kas balstīts Pasaules Pasta konvencijas nosacījumos, pastnieka pienākums ir nogādāt sūtījumu līdz pastkastītei, bet ierakstītus sūtījumus – saņēmējam tieši rokās. Tādējādi pastniekam ir jāatrodas īpašuma teritorijā, iepriekš novērtējot, vai viņš netiek apdraudēts.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra