Dienas Bizness

 • 1 pirmdiena,
  maijs

  Ziedonis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Pašvaldības policisti varētu regulēt arī satiksmi

Lai Rīgas pašvaldības policija (RPP) turpmāk varētu iesaistīties ceļu satiksmes regulēšanā un uzraudzībā Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, Rīgas domes Drošības un kārtības jautājumu komitejas deputāti atbalstīja RPP sagatavotos priekšlikumus attiecīgu grozījumu veikšanai likumā Par policiju, Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kā arī Ministru kabineta noteikumos Nr. 694 Tehnisko līdzekļu (foto iekārtu vai videoiekārtu) izmantošanas kārtība, Db.lv informēja Rīgas dome.

Līdz šim likumdošanā pašvaldības policistu pienākumos ceļu satiksmes regulēšana un uzraudzīšana nebija iekļauta. To paredzot, būs iespējams RPP darbiniekus kopā ar kolēģiem no Valsts policijas Ceļu policijas iesaistīt pilsētas auto sastrēgumu regulēšanā. Īpaši noderīgi tas varētu būt, regulējot no pilsētas izbraucošo un tajā iebraucošo mašīnu plūsmu, ko pērnvasar Juglā jau bija uzsākuši Valsts policijas Ceļu policijas darbinieki.

Deputāti akceptēja arī ierosinājumu palielināt pašvaldības policijas kompetenci administratīvo lietu izskatīšanā un administratīvo sodu uzlikšanā, nosakot, ka policijas darbinieki braukšanas ātruma pārkāpšanu un distances un intervāla neievērošanu fiksē ar tehniskiem līdzekļiem, transportlīdzekli neapturot.
Likumdošanas grozījumi tālākai saskaņošanai un virzībai tiks nosūtīti Ministru kabinetam.


Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  19

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma