Dienas Bizness

 • 26 pirmdiena,
  septembris

  Gundars, Kurts, Knuts

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8644

  USD: 1.1214

Ražošana

Pauž aizdomas par nelikumībām vilcienu iepirkumā  5

Elektrovilcienu un dīzeļvilcienu piegādes konkursa noteikumi izstrādāti viena ārvalstu pretendenta uzvaras nodrošināšanai, Ministru prezidentam adresētā vēstulē apgalvo Nacionālo resursu institūta direktors Sergejs Ancupovs.

Viņaprāt, šādā veidā valsts budžetam «garām» paies aptuveni 220 milj. Ls, kas tiktu nomaksāti nodokļos, ja vilcieni tiktu ražoti Latvijā.

Saistītie raksti

Db jau rakstīja, ka piedāvājumu iesniegšanas termiņš konkursā ir beidzies, un ir saņemti piecu kompāniju piedāvājumi, stāstīja valsts a/s Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētājs Andulis Židkovs. Piedāvājumus iesniegušas kompānijas no Spānijas, Šveices, Polijas un Horvātijas, kā arī Francijas. Tiks iegādāti 34 elektrovilcieni un septiņi dīzeļvilcieni.

S.Ancupovs norāda, ka gadījumā, ja šos vilcienus ražotu Latvijā, tad katrs no tiem izmaksātu 4,8 milj. Ls. Kopsumma iepirkumam ir apmēram 168 miljoni, bet ekspluatācijas, remonta. izmaksas tiek plānots 504 milj. latu apmērā. Visa projekta kopsumma ir 672 milj. latu. Mašīnbūves asociācijas eksperti aprēķinājuši, ka nodokļi, kas ienāktu Latvijas budžetā, veido vairāk nekā 30% no kopsummas - ap 220 miljoniem latu

Kā iespējamais uzvarētājs tiek minēts Šveices uzņēmums Stadler Bussnang AG.

Vēstulē premjerministram norādīts, ka būtu loģiski izpildīt Ekonomikas ministrijas dokumentos teikto: sniegt atbalstu mašīnbūvei – zinātniski ietilpīgai un augstas pievienotās vērtības eksporta nozarei Latvijā.

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

Zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air kopā ar Airbus piektdien Budapeštas lidostā iepazīstināja ar Airbus lidmašīnu A321neo un uzsāka testēšanas turneju WIZZ pilotiem, informē Wizz Air. Kopš pirmā lidojuma...

Reklāma