Dienas Bizness

 • 29 trešdiena,
  marts

  Aldonis, Agija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8646

  USD: 1.0859

Ekonomika

Pavasarī ar vilcienu varēs nokļūt līdz Valgai  1

Šodien, 21.janvārī, Valgā notika darba tikšanās, kurā runāts par aktuālajiem jautājumiem, kas jārisina, lai jau pavasarī varētu atklāt vilcienu kustību maršrutā Rīga - Valga. Apspriedē piedalījās Pasažieru vilciena, Igaunijas dzelzceļa, Igaunijas Ekonomikas ministrijas un Valgas pilsētas pārstāvji, liecina sniegtā informācija medijiem.

A/s Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētāja Linda Baltiņa: "Šobrīd ir jāveic vairāki priekšdarbi, lai varētu pagarināt maršrutu Rīga - Lugaži līdz Valgai. Taču mēs esam mobilizējuši visus spēkus, lai šo maršrutu atklātu jau marta beigās vai aprīļa sākumā, jo tas ir ļoti nozīmīgs solis dzelzceļa pasažieru pārvadājumu attīstībā."

Lai vilciens varētu iebraukt Igaunijas teritorijā, Pasažieru vilcienam jāsaņem drošības satiksmes licence, jāsaskaņo manevru darbi, jāizstrādā mašīnistu instrukciju, jānoslēdz infrastruktūras lietošanas līgums, kā arī jāveic civiltiesiskā apdrošināšana atbilstoši Igaunijas prasībām u.c. darbi.

Ar Igaunijas dzelzceļa pārstāvjiem tika saskaņoti arī vilcienu Rīga – Valga un Tartu – Valga pienākšanas laiki, lai pasažieri pēc nokļūšanas Valgā varētu doties tālāk uz Rīgu vai Tartu bez liekas kavēšanās.

Vilciens Valgā nokļūtu aptuveni 3 stundās un 10 minūtēs.

Pēdējo reizi vilciens uz Valgu kursēja 2001. gadā.

Jaunākās ziņas kategorijā

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupa Lux Express iegādājusies sešus jaunākās paaudzes Scania Irizar autobusus, kuri tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga. Jaunie autobusi pasažierus...

Reklāma