Dienas Bizness

 • 23 pirmdiena,
  janvāris

  Grieta, Strauta, Rebeka

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8660

  USD: 1.0632

Ražošana

Pavasarī ar vilcienu varēs nokļūt līdz Valgai  1

Šodien, 21.janvārī, Valgā notika darba tikšanās, kurā runāts par aktuālajiem jautājumiem, kas jārisina, lai jau pavasarī varētu atklāt vilcienu kustību maršrutā Rīga - Valga. Apspriedē piedalījās Pasažieru vilciena, Igaunijas dzelzceļa, Igaunijas Ekonomikas ministrijas un Valgas pilsētas pārstāvji, liecina sniegtā informācija medijiem.

A/s Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētāja Linda Baltiņa: "Šobrīd ir jāveic vairāki priekšdarbi, lai varētu pagarināt maršrutu Rīga - Lugaži līdz Valgai. Taču mēs esam mobilizējuši visus spēkus, lai šo maršrutu atklātu jau marta beigās vai aprīļa sākumā, jo tas ir ļoti nozīmīgs solis dzelzceļa pasažieru pārvadājumu attīstībā."

Lai vilciens varētu iebraukt Igaunijas teritorijā, Pasažieru vilcienam jāsaņem drošības satiksmes licence, jāsaskaņo manevru darbi, jāizstrādā mašīnistu instrukciju, jānoslēdz infrastruktūras lietošanas līgums, kā arī jāveic civiltiesiskā apdrošināšana atbilstoši Igaunijas prasībām u.c. darbi.

Ar Igaunijas dzelzceļa pārstāvjiem tika saskaņoti arī vilcienu Rīga – Valga un Tartu – Valga pienākšanas laiki, lai pasažieri pēc nokļūšanas Valgā varētu doties tālāk uz Rīgu vai Tartu bez liekas kavēšanās.

Vilciens Valgā nokļūtu aptuveni 3 stundās un 10 minūtēs.

Pēdējo reizi vilciens uz Valgu kursēja 2001. gadā.

Jaunākās ziņas kategorijā

airBaltic plāno ieviest 10 papildu maršrutus

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2016. gadā pasažiera pārvadājuma skaitu palielināja par 10%  un 2017. gadā pieejamo biļešu skaitu plāno palielināt par 16%, tādējādi uzlabojot savienojumus ar Eiropu, Skandināviju, Krieviju, NVS un Tuvo...

Reklāma