Dienas Bizness

 • 19 svētdiena,
  februāris

  Zane, Zuzanna

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8572

  USD: 1.0650

Ražošana

Pavļuts: airBaltic zaudējumi ir mazāki nekā plānā  3

Nacionālās lidsabiedrības airBaltic vairāk nekā 83 miljonu latu zaudējumi pērn bijuši mazāki, nekā lēsts biznesa plānā.

Latvijas radio4 apgalvoja ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts. Pēc viņa teiktā, strādāt bez zaudējumiem airBaltic plānots tikai 2014.gadā. Ministrs norādīja, ka situācija aviācijas nozarē kopumā nav spoža un Eiropā daudzām kompānijām bilances ir sliktākas nekā airBaltic.

Db.lv rakstīja, ka Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic zaudējumi 2011. gadā veidoja 83,6 milj. Ls, kuru pamatā bija airBaltic tirgus situācijai neatbilstošs biznesa modelis, kā arī virkne tiesvedību, kas negatīvi ietekmējusi lidsabiedrības 2011. gada rezultātu. Jaunais biznesa plāns airBaltic ReShape iezīmē aviokompānijas nākotnes attīstību, tostarp flotes modernizāciju, izmaksu optimizāciju, darbības efektivitātes paaugstināšanu, ieņēmumu palielināšanu un uzlabojumus lidojumu tīklā – kopumā 27 specifiskas iniciatīvas 14 jomās. Īstenojot airBaltic ReShape, aviokompānija piecu gadu laikā – posmā no 2012. līdz 2016. gadam – plāno ietaupīt 330 miljonus latu.

Tiek cerēts, ka 2012. gadā airBaltic zaudējumi samazināsies līdz 38 miljoniem latu. Satiksmes ministrija iepriekš ziņoja, ka 2014.gadā plānots atjaunot lidsabiedrības pelnītspēju.

Saistītie raksti

Reklāma