Apturēta tirdzniecība ar a/s Latvijas kuģniecība akcijām, līdz būtiskas informācijas atklāšanai biržai. Tā lēmusi NASDAQ OMX Riga valde.

Biržas paziņojumā norādīts, ka ņemot vērā pretrunīgo informāciju masu mēdijos, kā arī to, ka a/s Latvijas kuģniecība nepieciešams laiks informācijas sagatavošanai un publicēšanai, Birža aptur tirdzniecību ar uzņēmuma akcijām.

DB jau rakstīja, ka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) nosūtījusi iesniegumu Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei, Valsts ieņēmumu dienestam un Ģenerālprokuratūrai, aicinot izvērtēt iespējamo krāpšanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas a/s Latvijas Kuģniecība (LK).

VSAA lūdz arī ierosināt kriminālprocesu, DB informēja Labklājības ministrijas pārstāve Marika Kupče. VSAA uzskata, ka LK īpašnieku un vadības darbības rezultātā šogad, iespējams, ieplānoti apzināti zaudējumi gandrīz 11,5 milj. ASV dolāru apmērā.

Šāds secinājums izrietot no LK mājaslapā publicētā uzņēmuma budžeta 2011.gadam. Saskaņā ar to LK, ļoti iespējams, īstenojot ļaunprātīgu kuģu frakts cenu samazinājuma politiku, nodarot zaudējumus LK un tās mazākuma akcionāriem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra